Fani i użytkownicy sportowych samochodów Toyota GT86 i Subaru BRZ rywalizowali w ostatnią niedzielę na Torze Łódź w ramach pierwszej edycji zawodów Toyota GT Series. To największy cykl tego typu w Europie. Pierwszym zwycięzcą został Wojciech Wolny w Toyocie GT86.

Zawody na Torze Łódź wystartowały punktualnie o 9.00 kwalifikacjami, które na późniejszym etapie pozwoliły podzielić zawodników na klasy szybkości i tym samym zwiększyć zarówno bezpieczeństwo jazdy (brak konieczności wyprzedzania i przepuszczania szybszych od siebie), jak i frajdę z rywalizacji. Poszczególne grupy samochodów prowadziły między sobą zacięte boje tak, aby wyłonić zwycięzców w 3 kategoriach: Time Attack, czyli najlepszy czas jednego okrążenia, Race – suma 8 najszybszych okrążeń, i walka drużynowa, która toczyła się pomiędzy 2 grupami: North i South.

Fakt że w klasyfikacji generalnej 2 pierwsze miejsca podium zajęły auta z klasy stock+, czyli takie, które nie zawierają wzmocnionego (za pomocą turbo lub kompresora) silnika, dowodzi ile mocy drzemie w fabrycznych jednostkach i jak wielkie znaczenie ma technika jazdy – powiedział Yoshua Ono, organizator zawodów i założyciel Toyota GT Series Polska. Cieszę się, że całe zawody przebiegły bez jakichkolwiek incydentów, gdyż to właśnie rywalizacja w duchu fair play i bezpieczeństwo uczestników są fundamentami naszej serii wyścigów – dodał Ono.

Najszybszy czas okrążenia na torze uzyskał Wojciech Wolny w Toyocie GT86 i to on zgarnął główną nagrodę, tuż za nim uplasował się Yoshua Ono (GT86) oraz Szymon Fituch (GT86).

Lokaty w poszczególnych klasach i kategoriach kształtowały się następująco:

Kategoria race (suma najlepszych 8 okrążeni):
1. Klasa stock: Maciej Fotek, Jędrzej Kalinowski, Karol Wuwer
2. Klasa stock+: Wojciech Wolny, Yoshua Ono, Grzegorz Kuźnik
3. Klasa superstock: Szymon Fituch, Bartosz Stec, Tomasz Bartnicki

Kategoria time attack (najszybsze okrążenie):
1. Klasa stock: Maciej Fotek, Mateusz Michalak, Jędrzej Kalinowski
2. Klasa stock+: Wojciech Wolny, Yoshua Ono, Piotr Gottfried
3. Klasa superstock: Szymon Fituch, Bartosz Stec, Tomasz Bartnicki

Kolejna edycja już 4 czerwca na Torze Kielce. Szczegóły na: www.seriagt.pl.

O Toyota GT Series
Cykl amatorskich zawodów motosportowych, podczas których właściciele samochodów Toyota GT86 oraz Subaru BRZ rywalizują o nagrody w 3 kategoriach: Stock, Stock+ oraz Super Stock. Zawody organizowane są w różnych miejscach w Polsce, a na pierwszych z nich w Łodzi pojawi się rekordowa w skali Europy liczba 30 aut. Organizatorem Toyota GT Series jest pasjonat i właściciel GT86 – Yoshua Ono.

Źródło: https://www.seriagt.pl/