Toyota GR Yaris skradła serca brytyjskich fanów motoryzacji i przedstawicieli portalu z poradami konsumenckimi Carwow. Japońskiemu hot hatchowi przyznano dwie statuetki w plebiscycie 2021 Carwow Car of the Year Awards, w tym główną nagrodę. Wyróżnienia zdobyli również Lexus LC Convertible i prezydent Toyota Motor Corporation Akio Toyoda.

Samochód roku i najlepszy hot hatch
Zwycięska passa GR Yarisa zaczęła się od nagrody dla najlepszego hot hatcha 2021 roku zdaniem Carwow. Taki tytuł sprawił, że japoński samochód znalazł się w trójce kandydatów do głównego tytułu 2021 Carwow Car of the Year, obok Land Rovera Defendera i nowego Mercedesa Klasy S. O ostatecznym wyniku zadecydowało głosowanie fanów skupionych wokół profilu Carwow na Youtubie, gdzie brytyjski portal zebrał 5 milionów obserwujących. GR Yaris okazał się zdecydowanym zwycięzcą, wyprzedzając rywala uplasowanego na drugim miejscu o około 5 tys. głosów.

„Toyota GR Yaris to fantastyczna kieszonkowa rakieta, która wywołała największy uśmiech na mojej twarzy od momentu, kiedy pierwszy raz poprowadziłem to auto. Nasi odbiorcy również je uwielbiają. Szybko zdobyło pozycję lidera w naszym głosowaniu na samochód roku i nie oglądało się za siebie” – podsumowuje Mat Watson, dyrektor ds. treści w Carwow.

Podziękowanie dla prezydenta Toyoty
Za sprawą najnowszego hot hatcha przedstawiciele Toyoty mogą cieszyć się z kolejnej nagrody – Thank You Award. To specjalne podziękowanie dla prezydenta Toyota Motor Corporation Akio Toyody za opracowanie GR Yarisa. Wyróżnienie nieprzypadkowo trafiło właśnie do szefa Toyoty. Toyoda był w wyjątkowy sposób zaangażowany w prace nad tym ponad 260-konnym hot hatchem z napędem 4x4. Osobiście nadzorował rozwój projektu i testował jego kolejne wersje rozwojowe. To również jego entuzjazm wobec sportów motorowych sprawił, że Toyota powróciła w ostatnich latach do WRC i stale poszerza ofertę sportowych samochodów.

„Dziennikarze motoryzacyjni i entuzjaści samochodów – my, petrolheadzi – czekaliśmy bardzo długo na GR Yarisa. Teraz jest i… nie zawiódł nas. Zadziwił nas” – piszą przedstawiciele Carwow. „W imieniu fanów motoryzacji na całym świecie chcielibyśmy podziękować mu osobiście za wdrożenie projektu GR Yarisa w życie i czuwanie nad nim, by dostarczyć tak znakomity produkt. GR Yaris nas uszczęśliwił” – uzasadniają przyznanie nagrody Akio Toyodzie.

Jeszcze jedna nagroda dla Yarisa
Na tym nagrody dla Toyoty się nie kończą. W ramach 2021 Carwow Car of the Year Awards wyróżnienie przyznano również Toyocie Yaris w odmianie hybrydowej. Hatchback japońskiej marki zwyciężył w kategorii Best Small Hybrid Car. „Nowa Toyota Yaris ma wszystko, czego oczekujesz od małego auta. Wygląda dobrze, jest łatwa w prowadzeniu i w standardzie otrzymuje mnóstwo elementów wyposażenia. A ponieważ jest hybrydą, przejeżdża więcej niż 60 mil na galonie paliwa. Nie można się z tym spierać” – podsumowuje Carwow.

Nową Toyotę Yaris Japończycy wyposażyli w ulepszony napęd hybrydowy o łącznej mocy 116 KM. Układ jest bardziej dynamiczny i oszczędniejszy niż ten znany z poprzednika. Auto zużywa teraz średnio od 3,8 l paliwa na 100 km.

Lexus LC Convertible najlepszym kabrioletem
Pulę nagród przyznanych samochodom – i ludziom – związanym z Toyota Motor Corporation uzupełnia wyróżnienie dla Lexusa LC Convertible. Carwow uznało ten model za najlepszy w kategorii kabrioletów. „Ten samochód jest absolutnie oszałamiający. To naprawdę znakomity kabriolet z fantastycznym wnętrzem. Po prostu rozsiądź się, opuść dach i nasiąkaj tymi podziwiającymi spojrzeniami, kiedy przejeżdżasz obok w rytmie bulgotu” – oceniają sportowego Lexusa przedstawiciele Carwow.

LC Convertible to zupełna nowość w ofercie Lexusa – pierwszy samochód japońskiej marki z miękkim dachem. Auto podziela stylistkę z wielokrotnie nagradzanym modelem LC coupé. Dysponuje również cenioną wolnossącą – i bulgoczącą – V-ósemką o pojemności 5 litrów i mocy ponad 460 KM znaną z Lexusa LC 500. Cechą szczególną modelu LC Convertible jest oczywiście materiałowy dach, który otwiera się i zamyka w 15 sekund.

Źródło:
https://www.carwow.co.uk/news/4992/2021-carwow-car-of-the-year