W ubiegłym roku Toyota Gazoo Racing stworzyła jedną z pierwszych w historii oficjalnych wirtualnych serii wyścigowych skupiających auta jednej marki – GR Supra GT Cup. Właśnie dobiega końca drugi sezon pucharu. Transmisję z wielkiego finału można oglądać na żywo w internecie.

Zdalny finał
Finał tegorocznej edycji GR Supra GT Cup jest częścią FIA Gran Turismo Championship 2020 Series World Final. Tym razem finaliści nie spotkają się osobiście, lecz – tak jak przez cały sezon – będą rywalizować w całości online, przebywając w swoich ojczyznach. W ostatecznej walce o tytuł najszybszego kierowcy GR Supry weźmie udział łącznie 24 uczestników z całego świata. To zawodnicy, którzy w trakcie sezonu zebrali najwięcej punktów w swoich regionach geograficznych. Rywalizacja będzie transmitowana na żywo przez internet na kanale Gran Turismo TV na YouTube. Zmagania ruszą w piątek 18 grudnia o 14:00.

Wyścigi dla każdego
GR Supra GT Cup to globalny puchar, w którym może wystartować każda osoba z dostępem do konsoli PlayStation 4, która ukończyła 6 lat. Wymagane jest jedynie posiadanie symulatora Grand Turismo Sport i modelu GR Supra w grze. Kończący się właśnie sezon jest drugim w historii markowego pucharu. Finałową grupę kierowców wyłoniły zmagania na 7 wirtualnych obiektach, takich jak Nürburgring, Circuit de La Sarthe czy Fuji International Speedway.

GR Yaris dołącza do Supry
Nowa Toyota Supra oraz cykl GR Supra GT Cup spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony miłośników simracingu. Już 28 tys. graczy na całym świecie spróbowało swoich sił w wirtualnym pucharze stworzonym przez Toyota Gazoo Racing. W listopadzie japońska marka postanowiła udostępnić fanom tytułu kolejną sportową nowość – hot hatcha GR Yaris. Wraz z pojawieniem się auta utworzono specjalne wyzwanie, w ramach którego gracze mogli sprawdzić swój czas na szutrowym odcinku Sardegna – Windmills.

Toyota angażuje się w e-motorsport
Przedstawiciele Toyota Gazoo Racing podkreślają, że zaangażowanie w e-motorsport jest w tej chwili jednym z filarów aktywności japońskiego zespołu w motorsporcie. Celem jest ułatwienie dostępu do sportowych samochodów i frajdy z ich prowadzenia ludziom różnych pokoleń na całym świecie. W tym sezonie sportowa marka japońskiego producenta została dodatkowo sponsorem cyklu rajdowego Sports WRC oraz ufundował nagrodę główną dla zwycięzcy – Toyotę GR Yaris. Wyczynowy zespół Toyoty nawiązał także współpracę przy promocji oficjalnej gry WRC 9.

Link do transmisji:
https://www.youtube.com/watch?v=VBqwiWrhsw4 

Źródło: https://toyotagazooracing.com/e-motorsports/join-entrant/2020/#info