24 sierpnia nowa Corolla Trek zadebiutowała w wyścigu Vuelta a Espana 2019 w roli samochodu technicznego zespołu kolarskiego Trek-Segafredo. Jeden z ostatnich wyścigów tegorocznego GrandTour zakończy się 15 września w Madrycie. Nowa edycja limitowana hybrydowej Corolli TS Kombi to efekt współpracy Toyoty i producenta rowerów Trek Bicycle.

 

Corolla Trek to kompaktowe kombi o podwyższonym zawieszeniu, które ułatwia poruszanie się po nieutwardzonej nawierzchni. Auto powstało na bazie hybrydowej Corolli TS Kombi we współpracy Toyoty z producentem rowerów Trek Bicycle, z myślą o osobach, które chętnie spędzają czas poza miastem i uprawiają sporty. Limitowana edycja wpisuje się w trend samochodów kompaktowych o wyglądzie zbliżonym do crossoverów.

Corolla Trek, która trafi do polskich salonów na początku 2020 roku, jest także samochodem technicznym zespołu kolarskiego Trek-Segafredo. Zarejestrowany w Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) zespół z USA liczy 24 zawodników i 13 zawodniczek z 19 krajów. Drużyna startuje w międzynarodowych wyścigach na całym świecie, co roku mając na koncie ponad 300 dni wyścigowych. Jej sponsor, firma Trek Bicycle, to jeden z najpopularniejszych producentów rowerów na świecie, który co roku sprzedaje około 1,5 miliona egzemplarzy.

Corolla Trek, limitowana edycja nowej Corolli w wersji kombi, będzie dostępna z napędami hybrydowymi 1.8 o mocy 122 KM oraz 2.0 o mocy 180 KM. Auto otrzymało osłony podwozia z przodu i z tyłu oraz 17-calowe aluminiowe felgi z przeszlifowaniem, a jego zawieszenie zostało podniesione o 20 mm. W pakiecie znajdują się ponadto przyciemniane szyby z tyłu, światła przeciwmgielne i przednie LED, specjalne dwukolorowe tapicerki i drewniane zdobienia.