W rankingu niezawodności samochodów w wieku do 4 lat magazynu WhatCar? Toyota Yaris uzyskała maksymalny wynik 100%. Brytyjscy właściciele miejskiej Toyoty, zapytani o jakiekolwiek problemy techniczne z ich samochodem w ciągu ostatniego roku, nie wymienili ani jednej usterki. Pierwsze miejsce w swojej klasie zajęła także Toyota RAV4. Lexus jest najbardziej niezawodną marką w grupie starszych samochodów, a w kategorii aut do 4 lat zajął drugie miejsce. Tuż za nim znalazła się Toyota.

 

Yaris gigantem niezawodności

Toyota Yaris zajęła pierwsze miejsce w klasie małych i miejskich samochodów i oczywiście okazała się najlepsza ze wszystkich badanych pojazdów, ex aequo z Suzuki SX4 S-Cross. Kolejnym modelem Toyoty, który wygrał w swojej klasie, jest RAV4 – według badania WhatCar? najmniej awaryjny samochód w segmencie dużych i luksusowych SUV-ów. RAV4 uzyskał wynik 99,7% i przyczynił się do zajęcia przez Toyotę trzeciego miejsca w klasyfikacji marek.

„Toyota Yaris może i jest mała, ale jest też wielka pod względem niezawodności. Wersja benzynowa niewielkiego hatchbacka udowodniła niezachwianą solidność – żaden właściciel w naszym badaniu nie zgłosił ani jednej usterki. Co więcej, czterech na dziesięciu posiadaczy Yarisa na pytanie, co najbardziej lubią w swoim samochodzie, wskazali właśnie na niezawodność” – napisała redakcja WhatCar? w omówieniu wyników rankingu.

Lexus niezawodny na lata

Drugie miejsce w grupie aut w wieku do 4 lat zajął Lexus, należąca do Toyoty marka premium. Z badania WhatCar? wynika ponadto, że dla tych, którzy chcą posiadać samochód długoterminowo, Lexus jest najbardziej niezawodną opcją – marka ta dominuje w grupie starszych samochodów, a najbardziej trwałym modelem tej marki jest hybrydowy hatchback CT.

Badanie niezawodności WhatCar

Ranking WhatCar? 2018 Reliability Survey ocenił 159 modeli 31 marek, podzielonych na 10 klas. Badanie opiera się na odpowiedziach 18 284 właścicieli samochodów, którzy podzielili się informacjami o problemach technicznych, które pojawiły się w ich pojazdach w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Analiza tych informacji pozwoliła pokazać, jak sprawowały się auta w wieku od roku do czterech lat. Redakcja wzięła także pod uwagę, ile kosztowały naprawy i jak długo samochód był unieruchomiony w warsztacie.