ANCAP, niezależna australijska organizacja zajmująca się testowaniem bezpieczeństwa samochodów, wzięła pod lupę najnowszą Toyotę Corollę. Samochód zdobył maksymalną notę 5 gwiazdek.

 

Obiektem testów ANCAP (Australasian New Car Assessment Program) była nowa Corolla o nadwoziu hatchback, która zadebiutowała na australijskim rynku w sierpniu 2018 roku. Samochód przetestowano we wszystkich wersjach silnikowych.   

Świetne wyniki w testach zderzeniowych

Nowa Corolla zdobyła wynik 96 procent w zakresie ochrony dorosłego kierowcy i pasażera, 83 procent w kategorii ochrony dzieci, a także 86 procent w zakresie ochrony odsłoniętych użytkowników drogi i 76 procent na polu asystentów bezpieczeństwa.

Testy zderzeniowe przeprowadzone przez ANCAP wykazały, że hatchback świetnie radzi sobie ze zderzeniami bocznymi, zdobywając 8 na 8 punktów w zakresie zarówno uderzenia prostopadle z boku jak i pod kątem 75 stopni. Wyniki dotyczące zderzeń czołowych również są bardzo dobre. Nowa Corolla uzyskała 7,31 punktu w przypadku czołowego zderzenia z przeszkodą zajmującą 40% przedniej powierzchni auta po stronie kierowcy i 7,57 punktu w przypadku uderzenia z przodu całą szerokością nadwozia.

Zawansowane bezpieczeństwo w standardzie

Na doskonały wynik Corolli wpłynęło bogate wyposażenie w zakresie bezpieczeństwa już w standardzie. Na australijskim rynku hatchbacka we wszystkich wersjach zaopatrzono w drugą generację cenionego systemu Toyota Safety Sense, w tym układ automatycznego hamowania awaryjnego, który rozpoznaje pieszych i rowerzystów, aktywny tempomat, a także asystenta pasa ruchu z powrotem na zadany tor jazdy. Elementami podstawowego wyposażenia jest również 7 poduszek powietrznych, w tym kurtyny boczne, poduszki boczne chroniące klatkę piersiową i poduszka powietrzna zapewniająca ochronę kolanom kierowcy.

„Nową Corollę pozycjonujemy jako wysokiej jakości hatchbacka, skoncentrowanego na osiągach i technologii, z jeszcze bardziej atrakcyjną stylistyką, lepszym wyposażeniem, również w zakresie bezpieczeństwa, i mocniejszymi, ale też bardziej ekonomicznymi silnikami” – skomentował dla portalu CarAdvice Sean Hanley, wiceprezydent Toyota Australia ds. sprzedaży i marketingu.

Renoma Corolli

Wysoki poziom bezpieczeństwa nowej Toyoty Corolli skomentował również główny dyrektor ANCAP, James Goodwin. „Udoskonalenia w zakresie bezpieczeństwa wprowadzone w nowej generacji Corolli są wyraźnym krokiem naprzód. Corolla cieszy się dużym zaufaniem i jest najlepiej sprzedającym się autem osobowym w Australii i Nowej Zelandii. To zachęcające, że to przystępne, popularne auto dalej utrzymuje wysoki poziom bezpieczeństwa” - powiedział.

Toyota Corolla to najlepiej sprzedający się samochód na świecie. Według najnowszych informacji nowa Corolla hatchback trafi do sprzedaży w Polsce w przyszłym roku. Samochód znany dotąd pod nazwą Auris otrzyma silnik 1,2 l o mocy 116 KM, a także dwa układy hybrydowe o mocy 122 KM i 180 KM.