Consumer Reports, wiodąca organizacja konsumencka w Stanach Zjednoczonych, sprawdziła, które samochody na amerykańskim rynku najczęściej osiągają na liczniku co najmniej 200 tys. mil (320 tys. km). Badanie zostało oparte na ankietach przeprowadzonych przez Consumer Reports.

Niemal każdy samochód może osiągnąć zasięg 200 000 mil, jeśli włoży się w niego odpowiednią ilość gotówki. W przypadku jednych modeli ma to jednak więcej sensu niż w przypadku innych. Jeśli samochód jest trwały, niezawodny i oszczędny, a przy tym ma bogate wyposażenie i zapewnia duży komfort jazdy także po latach eksploatacji, wielu kierowców uzna, że nie ma potrzeby go wymieniać na nowy model zbyt szybko albo sprzeda go w dobrej cenie osobie, która będzie jeszcze długo z niego korzystała. Jeżeli dodatkowo auto budzi pozytywne emocje, a kierowca jest do niego przywiązany, możemy się spodziewać trwającej wiele lat lojalności. Oto 10 modeli dostępnych w Stanach Zjednoczonych, które najczęściej pokonują ponad 200 tys. mil.

1. Toyota Camry
Na pierwszym miejscu znalazła się Toyota Camry, najpopularniejsze auto osobowe w USA. Średniej wielkości sedan, większy od europejskiej Toyoty Avensis, zdaniem Consumer Reports łatwo się prowadzi, zapewnia bardzo dobrą widoczność i ergonomię w kabinie oraz przestronne wnętrze. Obecnie w sprzedaży jest już 8. generacja tego modelu, która zadebiutowała w USA w 2017 roku. Camry jest dostępna w USA ze standardowym 4-cylindrowym silnikiem benzynowym, silnikiem V6 oraz napędem hybrydowym. W rankingu niezawodności Consumer Reports Camry otrzymała maksymalną ocenę 5/5, zaś całościowo model ten został oceniony na 83 pkt. na 100 możliwych.

2. Honda Accord
Honda Accord to solidny, dobrze wyposażony sedan średniej wielkości w konkurencyjnej cenie. Consumer Reports wymienia wśród jej zalet dobre osiągi, łatwość prowadzenia, przestronność wnętrza oraz wysokiej jakości wykończenie. Pod maską znajdziemy 4-cylindrowy silnik benzynowy lub 3,5-litrową jednostkę V6. Consumer Reports przyznał sedanowi Hondy ocenę 4/5 za niezawodność, zaś łącznie ocenił ten model na 82 pkt.

3. Toyota Prius
Samochód, który stworzył rynek aut hybrydowych, od lat jest liderem rankingów niezawodności, z rankingiem Consumer Reports włącznie. W 2016 roku model ten ponownie został oceniony przez tę organizację jako najbardziej bezawaryjny samochód na amerykańskim rynku. W grudniu 2015 roku zadebiutował Prius 4. generacji – samochód zbudowany na nowej platformie TNGA ma o 60% sztywniejsze nadwozie, lepsze właściwości jezdne i jest o 15% oszczędniejszy od poprzenika. Pod maską pracuje nowy napęd hybrydowy z silnikiem benzynowym 1,8 l i silnikami elektrycznymi, który łącznie generuje 122 KM mocy. Prius 2017 otrzymał w badaniu Consumer Reports ponad 90 pkt. za niezawodność (ocena 5/5) i 77 pkt. w całkowitej ocenie.

4. Honda CR-V
Popularny SUV Hondy jest obecny na rynku od 1995 roku. Nowy model z 2017 roku zyskał więcej miejsca we wnętrzu, nowe wyposażenie i opcjonalny silnik benzynowy z turbodoładowaniem. Teraz w amerykańskiej ofercie CR-V znajduje się czterocylindrowy silnik 2,4 l 184 KM oraz turbodoładowany 1,5 l o mocy 190 KM. Pod względem niezawodności Honda CR-V wypadła przeciętnie w badaniu Consumer Reports, z wynikiem 3/5. Całkowita ocena tego modelu to 77 pkt.

5. Toyota Sienna
Toyota Sienna to rozsądny rodzinny minivan, którym podróżuje się komfortowo i cicho. Ośmioosobowy samochód napędza zrywny silnik V6 o pojemności 3,5 litra, z którym współpracuje 8-stopniowa, automatyczna skrzynia biegów. Consumer Reports chwali go za przestronne i praktyczne wnętrze oraz za dostępność napędu na 4 koła – to jedyny przedstawiciel minivanów w USA z taką opcją. Ogromną zaletą tego modelu jest potwierdzona wieloletnimi badaniami niezawodność, któremu CR przyznał maksymalną ocenę 5/5. W całkowitej ocenie samochód zyskał 79 pkt.

6. Honda Civic
Historia Hondy Civic zaczęła się w 1972 roku, zaś w 2015 roku zadebiutowała jej 10. generacja, najpierw z nadwoziem sedan i coupe. Hatchback dołączył do oferty w 2017 roku w Europie. Zdaniem Consumer Reports to solidny samochód o dużych możliwościach. Zarówno 2-litrowy silnik wolnossący, jak i 1,5-litrowa jednostka turbo są oszczędne i dostarczają sporo szybko dostępnej mocy. Bezstopniowa skrzynia CVT lepiej współpracuje z silnikiem turbo. Jazda jest komfortowa, prowadzenie pewne i precyzyjne, a wnętrze przestronne. Pewnym zaskoczeniem jest kwestia niezawodności – Consumer Reports przyznał temu modelowi najgorszą ocenę w swojej skali – 1/5. Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty samochodu, auto otrzymało 58 pkt.

7. Toyota Corolla
Toyota Corolla jest najpopularniejszym samochodem wszechczasów, do czego w dużej mierze przyczyniła się jej trwałość i niezawodność. Samochód ten zmotoryzował w latach 60. japońską klasę średnią, a od 2004 roku jest nieprzerwanie najlepiej sprzedającym się samochodem roku na świecie. Corolla 11. generacji, która zadebiutowała w 2012 roku, wyróżnia się komfortową jazdą i pewnym prowadzeniem. Model otrzymał od Consumer Reports ocenę 5/5 za niezawodność i 77 pkt. za całokształt.

8. Toyota 4Runner
Spokrewniona z Hiluxem Toyota 4Runner jest produkowana od 1984 roku i doczekała się 5 generacji. Aktualna generacja zadebiutowała w 2009 roku. Zbudowana na ramie terenówka świetnie sobie radzi na bezdrożach, a silnik V6 4 l jest zdaniem Consumer Reports mocny i w miarę oszczędny. Za niezawodność 4Runner otrzymał ocenę 5/5, zaś w całkowitej ocenie samochód uzyskał 62 pkt.

9. Toyota Highlander
Toyota Highlander należy w ocenie CR do najlepszych średniej wielkości SUV-ów (według amerykańskiej skali), wyróżniając się płynną jazdą, pewnym prowadzeniem i przestronnym wnętrzem. Model zadebiutował w 2000 roku, a od 2013 roku jest w sprzedaży jego trzecia generacja. Dynamiczny silnik V6 3,5 l współpracuje z 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów. Przekładnia zadebiutowała w tym modelu w 2017 roku, poprawiając wyniki zużycia paliwa. Model dostępny jest też z napędem hybrydowym. W kwestii niezawodności Consumer Reports przyznał Highlanderowi ocenę 4/5, zaś całościowo model uzyskał 84 pkt.

10. Ford F-150
Historia Forda serii F sięga 1948 roku. Jego najnowsza, trzynasta generacja jest produkowana od 2015 roku. Obecnie jest to najpopularniejszy samochód w USA. Pełnowymiarowy pick-up ma karoserię z aluminium, co pozwoliło zaoszczędzić ponad 300 kg. Pod maską może się znaleźć wolnossący silnik V6 3,5 l, turbodoładowane V6 o pojemności 2,7 l lub 3,5 l oraz 5-litrowy V8. W badaniach Consumer Reports niezawodność F-150 jest poniżej przeciętnej (ocena 2/5), zaś całościowo model ten został oceniony na 65 pkt.