Toyota zamierza zaprezentować sportową linię swoich samochodów – donosi branżowy serwis Automotive News. Wzmocnione modele mają być dla japońskiego producenta tym, czym dla Lexusa linia F.
Oficjalna prezentacja sportowych wersji produkowanych przez Toyotę modeli odbędzie już w przyszłym miesiącu w Japonii – podaje Automotive News.

Na razie nie są znane żadne szczegółowe informacje, nie wiadomo również czy samochody znajdą się w europejskiej ofercie. Nieoficjalne doniesienia mówią, że w skład usportowionej linii wejdą modele znane z obecnej oferty Toyoty. Dziennikarze mediów motoryzacyjnych przewidują, że na rynku może pojawić się wzmocniony Auris lub C-HR. Dodatkowo producent miałby przygotować dla nich zupełnie nowe pakiety wyposażenia.
Obecnie w europejskich salonach dostępna jest limitowana (400 sztuk) edycja usportowionej Toyoty Yaris. Samochód ma moc na poziomie 215 KM, a jego trzydrzwiowe nadwozie oklejone jest barwami TOYOTA GAZOO Racing. Samochód trafił do sprzedaży z okazji powrotu Toyoty do Rajdowych Mistrzostw Świata. Yaris GRMN to pierwsze auto z tym oznaczeniem na europejskim rynku, jednak w Japonii samochody z tej linii znane są już od 10 lat.

Od jakiegoś czasu do internetu trafia również coraz więcej informacji i zdjęć szpiegowskich modelu określanego jako „nowa Supra”. Samochód ma być efektem współpracy Toyoty z firmą BMW. Następca legendarnej sportowej Supry ma otrzymać oprócz silnika sześciocylindrowego również dwa czterocylindrowe. Napęd będzie przekazywany na tylną oś, a w ofercie znajdzie się wersja wyłącznie z automatem.
Obecnie Toyota ma w ofercie jeden model sportowy – kompaktowe coupe GT86.