Toyota RAV4 została jednym z laureatów corocznego konkursu 2019 Wards 10 Best Interiors. W tym roku wzięto pod uwagę wnętrza 32 nowych modeli, które niedawno zadebiutowały na amerykańskim rynku. Nagrody wręczono laureatom 9 maja podczas WardsAuto Interiors Conference w Novi w Michigan.

 

Toyota RAV4 dowodzi, że nie tylko luksusowe auta, ale także popularne modele mogą zaoferować świetny design wnętrza i wysoką jakość wykończenia. Kabina najpopularniejszego SUV-a w Stanach Zjednoczonych wywarła na jurorach prestiżowego konkursu magazynu Wards Auto ogromne wrażenie za sprawą geometrycznych kształtów i kontrastujących kolorów, przy jednoczesnym bardzo wysokim poziomie komfortu i technologii bezpieczeństwa.

W ubiegłym roku Toyota sprzedała spektakularne 417 000 egzemplarzy RAV4 na amerykańskim rynku, a w tym roku zamierza co najmniej powtórzyć ten wynik. Premiera nowej generacji na pewno to ułatwi – nowe RAV4 to zupełnie nowa jakość w segmencie popularnych SUV-ów. Wnętrze samochodu to jeden z ważnych aspektów, które wpływają na decyzje przy zakupie auta. Zdaniem Wards Auto tak udany projekt kabiny sprawi, że Toyota z łatwością sprzeda więcej egzemplarzy RAV4 niż zakłada. Eksperci magazynu testowali RAV4 w wersji Limited Hybrid za 39 000 dolarów.

Jurorzy Wards Auto zwracają uwagę, że po otwarciu drzwi od razu rzuca się w oczy kompozycja jasno- i ciemnoszarych materiałów, która wygląda dużo atrakcyjniej od jednokolorowych stylizacji. Różne odcienie szarości znajdują się na tablicy przyrządów, fotelach czy panelach drzwi. Gdzieniegdzie pojawiają się elementy w odważniejszych kolorach. Chodzi m.in. o uchwyty na kubki, półkę ładowarki bezprzewodowej na telefon czy tuby zegarów, na których można dostrzec kolor mocha. Jak podkreśla Wards Auto, miło jest zobaczyć nietypowe kolory w popularnym aucie. Co więcej, projektanci Toyoty nie poprzestali na tym, dodatkowo pokrywając niektóre elementy w kolorze mocha geometrycznym wzorem. Kompozycję uzupełniają przeszycia w tym samym kolorze.

Jurorzy Wards Auto bardzo wysoko ocenili także system audio Toyoty RAV4, systemy bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense oraz inne technologie bezpieczeństwa. Ich zdaniem fotele są nie tylko eleganckie, ale też bardzo wygodne. Pokrętła na panelu klimatyzacji są atrakcyjnie żłobione i wygodne w użyciu. Ponadto system rozpoznawania mowy jest w ich ocenie szybki i precyzyjny.

W całym wnętrzu powtarza się motyw trapezu – kształt ten pojawia się na wywietrznikach na desce rozdzielczej, otoczeniu klamek czy kratkach głośników. „Klamki na drzwiach przy przednich siedzeniach wyglądają naprawdę świetnie. Kojarzą mi się z profilem sokoła chwilę przed atakiem” – powiedział jeden z jurorów Wards Auto, Tom Murphy. – „Toyota podejmuje ryzyko, a ten konkurs powinien nagradzać wnętrza, które z sukcesem wychodzą poza schemat” – dodał.