Klipy promujące nowego Lexusa ES stały się prawdziwym hitem w Stanach Zjednoczonych. Spoty reklamowe przedstawiające najnowszą odsłonę luksusowej limuzyny japońskiej marki znalazły się na pierwszym i trzecim miejscu w rankingu najchętniej oglądanych reklam samochodów, stworzonym przez iSpot.tv.

 

Mistrzowskie dzieło inżynierów

Amerykańska firma zajmująca się analityką reklam telewizyjnych zbadała najczęściej oglądane reklamy samochodów emitowane przez krajowych nadawców i telewizję kablową. W drugim tygodniu września z wynikiem prawie 361 milionów wyświetleń na pierwszym miejscu rankingu znalazła się reklama Lexusa ES „Why Bother”. W spocie samochód jest przedstawiany jako mistrzowskie dzieło inżynierów, a narrator podkreśla najważniejsze cechy auta, czyli dopracowany napęd hybrydowy, ręcznie strojony system audio i zaawansowane systemy aktywnego bezpieczeństwa dostępne już w standardowym wyposażeniu.

Najlepsze rozwiązania Lexusa
Na trzecim miejscu w zestawieniu iSpot.tv uplasował się inny klip przedstawiający Lexusa ES, zatytułowany „Stolen”. Reklama przypominająca nagranie z pościgu za skradzionym pojazdem uzyskała niemal 322 milionów wyświetleń. Dowiadujemy się z niej, że elementy zastosowane w Lexusie ES zostały zaczerpnięte z najlepszych rozwiązań wypracowanych przez Lexusa. Z wynikiem 134 punktów spot uzyskał również najwyższy wskaźnik iSpot Attention Index. To kryterium pokazuje, jak często reklama jest przerywana przez odbiorcę, na przykład poprzez zmianę kanału czy wyłączenie telewizora. Wynik uzyskany przez spot jest o 34% lepszy niż średni rezultat dla reklam samochodów.

Lexus ES w Europie
Wspomniane spoty są częścią amerykańskiej kampanii reklamowej promującej nowego Lexusa ES, zatytułowanej „A Product of Mastery”. ES to bardzo dobrze znany i ceniony model na amerykańskim rynku, który teraz debiutuje również w Europie. Konstrukcję Lexusa ES siódmej generacji oparto na nowej, lżejszej platformie GA-K o zwiększonej sztywności, a za napęd samochodu na europejskim rynku odpowiada nowy, 218-konny układ hybrydowy. Samochód jest w standardzie wyposażony w pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Lexus Safety System +.