W miniony weekend w podwrocławskiej miejscowości Ślęza odbyła się ósma edycja MotoClassic Wrocław. Jak co roku impreza przyciągnęła wiele rzadko spotkanych motoryzacyjnych klasyków, a także nowych aut. Jednym z wystawców był autoryzowany dealer Toyota Nowakowski Bielany Wrocławskie.

 

Wspaniałe klasyki

MotoClassic Wrocław 2018 przyciągnęło ponad 400 aut. Wśród nich znalazło się wiele naprawdę wyjątkowych klasyków. Na miejscu można było podziwiać zabytkowe samochody, takie jak Alpine Renault A110, Bugatti T13, Jaguar E-Type czy Citroen AC4F. Najstarsze konstrukcje, które przybyły na teren zamku Topacz, wyprodukowano jeszcze w XIX wieku. Pojawiły się również zabytkowe motocykle, a nawet pojazdy militarne.

Premiery nowych aut

Na imprezie nie zabrakło również współczesnych samochodów. Autoryzowany dealer Toyota Nowakowski Bielany Wrocławskie wraz z dziennikarką motoryzacyjną Joanną Zientarską zaprezentowali nową Toyotę Aygo w wyjątkowym kolorze Magenta. Odwiedzający mogli również przyjrzeć się słynącemu ze świetnych właściwości jezdnych coupé GT86, wygrać Toyotę Hilux na weekend, a także obejrzeć rajdową Corollę zespołu Toyota Nowakowski Rally Team. Nowe modele pokazali również przedstawiciele innych marek. Jaguar zaprezentował elektrycznego crossovera I-Pace, na stoisku Porsche można było obejrzeć 911 GT3 RS, Ferrari wystawiło sportowego Portofino, a BMW model i8 w wersji roadster.

Wyjątkowi goście

Wraz z interesującymi autami MotoClassic odwiedzili nie mniej wyjątkowi goście. Do Polski przyjechali kolekcjonerzy z Francji, Austrii, Szwajcarii czy Czech. W śród nich znalazł się słynny miłośnik Renault Alpine, Jürgen Clauss, który przywiózł dwa modele ze swojej kolekcji. MotoClassic Wrocław odwiedzili również Włodzimierz Zientarski i Joanna Zientarska. Dziennikarka motoryzacyjna poprowadziła imprezę wspólnie z Krzysztofem Ibiszem, od lat związanym z MotoClassic Wrocław.

Klasyczne atrakcje

Jednym z najważniejszych punktów programu wydarzenia była uliczna parada klasyków, oficjalnie zakończona na wrocławskim rynku. Równocześnie zorganizowano rajd na orientację, którego trasa do samego końca była tajemnicą. Organizatorzy przygotowali również tradycyjny konkurs elegancji, w czasie którego załogi samochodów prezentowały się w strojach z epoki odpowiedniej dla danego auta, a także próby jazdy sportowej.

Historyczne Toyoty w natarciu

Obecność samochodów Toyoty na MotoClassic Wrocław nie była przypadkiem. Klasyczne, sportowe auta japońskiej marki regularnie goszczą na targach i imprezach skierowanych do miłośników aut historycznych. Klasyczne Toyoty można obserwować również w rajdowej i torowej rywalizacji. Wyjątkową Celicą GT-Four w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski startują Michał Horodeński i Arkadiusz Sałaciński, reprezentanci zespołu Toyota Team Classic. Wraz z Celicami GT ekipa jest również od lat obecna w torowych imprezach typu track day. Na torach i rajdowych odcinkach specjalnych można spotkać również inne modele Toyoty – m.in. Suprę, MR2, Corollę czy model Starlet.