Są takie filmy, w których samochody są równie ważne jak obsada. Co więcej, z czasem stają się również symbolem kinowych produkcji. Najmłodszym z nich jest Toyota C-HR, która pomimo swojej niedawnej premiery już zdążyła zaskarbić sobie uznanie w świecie artystów i celebrytów. Co więcej, ten wyjątkowy crossover pojawił się również podczas krakowskich Plenerów Film Spring Open 2017. Oto lista kilku modeli, które zasłynęły swoimi rolami na srebrnym ekranie.

Jednym z filmowych samochodów Toyoty jest żółty pick-up z logo Pizza Planet. Auto występuje w spektakularnej scenie pościgu w filmie „Toy Story 2” i chociaż na tylnej klapie widnieje tylko część napisu – dokładnie dwie litery „YO”, to każdy jest w stanie zorientować się, że to klasyczna Toyota.

Fani filmu „Terminator” również powinni pamiętać czarną Toyotę Tundrę, która pojawiła się w trzeciej części tego filmu podczas sceny pościgu. Niebywałą gratką może być posiadanie tego modelu w specjalnej filmowej edycji limitowanej, wprowadzonej na rynek przez amerykańską Toyotę.

Seria „Szybcy i wściekli” doczekała się już ośmiu odsłon, ale fani szybkich pościgów zapamiętali pomarańczową Toyotę Supra, która wystąpiła w pierwszym filmie w 1994 roku. Samochód został zlicytowany w 2015 roku za cenę 185 tys. dolarów.

Czarna Toyota Tacoma została uwieczniona w kultowym już filmie „Powrót do przyszłości” i jest z nim utożsamiana na równi z latającym DeLoreanem DMC-12, natomiast klasyczny model Toyota 2000GT wystąpił u boku najsławniejszego agenta Jej Królewskiej Mości. James Bond jeździł tym modelem w filmie „Żyje się tylko dwa razy”.

Wymienione wyżej tytuły zna zapewne większość z fanów kina. Dzisiaj Toyota równie mocno angażuje się w świat srebrnego ekranu, ale również przenosi sztukę filmu w inne – bardziej namacalne wymiary.

Nowa Toyota C-HR to model, dla którego już od momentu premiery naturalnym środowiskiem jest świat filmu i sztuki. Nie ma w tym stwierdzeniu żadnej przesady. Już podczas premiery samochodu zaproszono do współpracy czołowych europejskich instagramerów, którzy na co dzień profesjonalnie zajmują się fotografią. W ten sposób 19 artystów pochodzących z 13 krajów stworzyło wyjątkową galerię zdjęć – każdy z nich miał na wykonanie zadania 24 godziny, a miejscem akcji był Madryt.

To oczywiście nie koniec powiązań modelu Toyota C-HR ze światem artystów. Słynna aktorka i modelka Milla Jovovich zagrała główną rolę w pierwszym na świecie interaktywnym przedstawieniu teatralnym, którego bohaterem jest właśnie Toyota C-HR. Produkcja pod tytułem „The Night That Flows” została wystawiona w ogromnej hali Printworks w Londynie. U boku gwiazdy wystąpili również utalentowani twórcy z całej Europy.

Co więcej, przygotowane na potrzeby promocji Toyoty C-HR reklamy są w większości przypadków krótkimi filmami fabularnymi. W jednym z nich można zobaczyć między innymi aktorkę Bonnie Aarons, znaną między innymi z filmu „Mulholland Drive” w reżyserii Davida Lyncha czy nominowanego do ośmiu Oskarów „Poradnika pozytywnego myślenia”.

Również w Polsce Toyota C-HR trafiła do jednej z popularnych aktorek. Joanna Jabłczyńska – gwiazda serialu „Na wspólnej” jeździ hybrydową wersją tego samochodu w kolorze Nebula Blue z czarnym dachem Black Star. Jej egzemplarz to wersja Dynamic, która wyposażona jest między innymi w pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense, dwustrefową klimatyzację, multimedialny system Toyota Touch 2 z 8-calowym ekranem dotykowym oraz elektryczną regulacją odcinka lędźwiowego w fotelu kierowcy.

Toyota C-HR to nie tylko niepowtarzalna stylistyka i komfortowe wnętrze. W odmianie z napędem hybrydowym można znaleźć najnowszy napęd o łącznej mocy 122 KM – znany również z nowej Toyoty Prius. Współpracuje on z bezstopniową skrzynią biegów E-CVT. W takiej konfiguracji auto potrafi uzyskać średnie spalanie na poziomie nawet 3,6 l. Crossover Toyoty występuje również w wersji benzynowej z silnikiem 1.2 Turbo o mocy 116 KM, współpracującym z sześciostopniową, manualną skrzynią biegów lub przekładnią bezstopniową.

Już od najniższej wersji wyposażeniowej auto dysponuje systemami bezpieczeństwa czynnego w pakiecie Toyota Safety Sense. Zestaw składa się z układu wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia z systemem wykrywania pieszych i ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu z funkcją powrotu na zadany tor jazdy, a także automatycznych świateł drogowych i aktywnego tempomatu. Samochód może być też wyposażony w ułatwiające parkowanie czujniki z przodu i z tyłu czy kamerę cofania.