Klienci polskich salonów samochodowych, kupujący nowe modele marki Mitsubishi mogą do nich zamawiać systemy ogrzewania postojowego renomowanej, niemieckiej firmy Webasto. Agregaty są teraz oferowane u dealerów Mitsubishi w promocyjnej cenie. Oferta jest efektem trwającej już ponad 10 lat współpracy obu marek na naszym rynku. Moduły ogrzewania postojowego są dopuszczone do montażu w nowych autach Mitsubishi, bez ryzyka utraty gwarancji na auto.

 

W ramach promocji, montowane są agregaty TT-EVO 4 o mocy 4 kW z trzema rodzajami sterowania do wyboru. W pierwszym, nowoczesny timer MultiControl umożliwia wygodną i intuicyjną obsługę ogrzewania postojowego. Pozwala na zaprogramowanie trzech czasów załączenia ogrzewania w ciągu dnia, co w praktyce oznacza np. więcej czasu na śniadanie przed wyjściem do pracy.

Każdy zestaw można zamówić z pilotem Telestart T91, dysponującym prostą funkcją włączania i wyłączania oraz zasięgiem do 1000 metrów. Funkcja komunikatów zwrotnych sygnalizuje, że ogrzewanie postojowe zostało włączone lub wyłączone.

Dzięki modułowi GSM Thermo Call, ogrzewanie postojowe może być sterowane również za pomocą telefonu komórkowego. W dodatku, z dowolnego miejsca. Wystarczy zadzwonić, wysłać SMS lub skorzystać z wygodnej w obsłudze aplikacji, dającej pełną kontrolę nad ogrzewaniem. Potrzebny jest tylko smartfon i urządzenie ThermoCall, zamontowane w samochodzie wraz z ogrzewaniem postojowym. 

Korzyści ze stosowania ogrzewania postojowego

Montaż niezależnych ogrzewań, to efekt współpracy z MMC Car Poland Sp. z o.o., polskim importerem aut Mitsubishi. Znając ogrzewanie postojowe firmy Webasto, kierowcy chętnie je wybierają. Przede wszystkim, zapewnia komfort wsiadania do ogrzanego auta i dobrą widoczność, bez konieczności skrobania i usuwania pary z szyb. To także ochrona silnika, który nie doświadcza szkodliwych rozruchów na zimno.

Dzięki wstępnemu rozgrzaniu silnika, maleje również emisja spalin. To idealne rozwiązanie dla osób, wymagających komfortowej temperatury w samochodzie - w tym samym czasie każdego dnia. Warto zaznaczyć, że dzięki współpracy Webasto z polskim importerem Mitsubishi MMC Car Poland, auta wyposażone w systemy ogrzewania nie tracą gwarancji i mają pełne wsparcie techniczne w sieci dealerskiej.  

- Dzięki współpracy z Webasto, klienci salonów Mitsubishi mogą cieszyć się licznymi zaletami systemów ogrzewania wnętrza. Ich podróże stają się jeszcze przyjemniejsze i komfortowe, bo  podróżnym nie grozi wsiadanie do wyziębionego pojazdu. Warto podkreślić, że takie układy podgrzewają również płyn w układzie chłodzenia, przygotowując silnik samochodu do łatwiejszego rozruchu. To z kolei obniża zużycie paliwa i emisję CO2 – wyjaśnia Kinga Lisowska, Manager ds. Public Relations w MMC Car Poland Sp. z o.o.

Owoce wieloletniej współpracy

Firma Webasto jest dostawcą dla wielu producentów samochodów. Współpraca z Mitsubishi ma charakter międzynarodowy, także w innych krajach Europy, Webasto jest dostawcą systemów niezależnych ogrzewań postojowych. - Obie marki mają wieloletnią tradycję i stawiają sobie za cel dostarczenie produktu o najwyższej jakości i niezawodności. Tymczasem w autach Mitsubishi nie ma możliwości zamówienia fabrycznego systemu niezależnego ogrzewania. Nasza lokalna współpraca pozwala to zmienić i wychodzi naprzeciw rosnącym oczekiwaniom użytkowników aut - dodał Michał Skorupski, Manager Segmentu Samochodów Osobowych w Webasto Petemar Sp. z o.o.

Czy ogrzewanie postojowe ma sens?

Dobrym pytaniem jest to, czy w Polsce - kraju o raczej umiarkowanym klimacie, montowanie ogrzewania postojowego w samochodach osobowych ma sens? - Oczywiście, że tak! - odpowiada Michał Skorupski z Webasto - okres grzewczy w tym sezonie rozpoczął się już w listopadzie i wciąż mamy za oknami zimową aurę. Ogrzewania postojowego warto używać już w temperaturach ok. 5-10 stopni, aby osuszyć i nagrzać wnętrze. Dzięki czemu unikniemy parujących szyb, co ma przełożenie na bezpieczeństwo jazdy. Przy niższych temperaturach korzyści jest jeszcze więcej: rozmrożone szyby, ciepłe wnętrze oraz podgrzany silnik. Bardzo ważne jest to,  że oszczędzamy czas, który musielibyśmy poświęcić na odśnieżanie auta. Rano każde 10 minut jest bezcenne – wymienia Skorupski.

Klimat w Polsce jest bardzo zmienny i wiele dni roku jest na tyle chłodnych, że ogrzewanie okazuje się niezbędne, by w miłej i komfortowej atmosferze korzystać z samochodu. - To szczególnie przydatne dla rodziców, dbających o zdrowie swoich pociech, a także osób podróżujących do szczególnie mroźnych miejsc, np. kurortów narciarskich – dodała Kinga Lisowska.

Wyposażenie i ceny agregatów Webasto

- Montaż ogrzewania polecam wszystkim, którym zależy na oszczędności czasu i komforcie termicznym od początku jazdy. Większość aut dostarcza ciepło do wnętrza dopiero po kilkunastu minutach pracy silnika. Najbardziej różnicę odczują użytkownicy SUVów, których odśnieżanie i ogrzanie jest bardziej czasochłonne, ze względu na gabaryty - uzupełnia Michał Skorupski z Webasto Petemar Sp. z o.o.

Ceny agregatów różnią się w zależności od zastosowanego sterowania. Najtańszy, wraz możliwością sterowania regulowanym zegarem i przeznaczony do crossovera Mitsubishi ASX, kosztuje 4199 zł. Najdroższy, przeznaczony dla tego modelu, wyposażony w zdalne sterowanie za pomocą smartfonu, jest do nabycia w cenie 5199 zł. W takich samych cenach - od 4399 zł do 5499 zł - dostępne są ogrzewania postojowe do modeli Mitsubishi Eclipse Cross i Mitsubishi Outlander. Najdroższe – od 5099 zł do 6299 zł są w cenniku agregaty, przeznaczone dla pick-up’a L200. Specjalne ceny urządzeń Webasto obowiązują do 29 marca 2019 roku.