Fernando Alonso, dwukrotny mistrz Formuły 1, powiedział, że start w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans z Toyotą będzie dla niego spełnieniem marzeń.

Hiszpański kierowca dołączył do zespołu Toyota Gazoo Racing na cały najbliższy sezon FIA World Endurance Championship i wystartuje Toyotą TS050 Hybrid nr 8 we wszystkich rundach, które nie kolidują z kalendarzem Formuły 1. Alonso zapewnia, że nie może się już doczekać pierwszego wyścigu.

„Ściganie się na najlepszych torach na świecie, takich jak Le Mans, z najlepszymi zespołami na świecie, jak Toyota, to przywilej i spełnienie marzeń” – powiedział kierowca.

Mając już na koncie dwa zwycięstwa w Grand Prix Monaco, Alonso ma nadzieję na zdobycie nieoficjalnej potrójnej korony – wygranej w Monako, Le Mans 24h i Indianapolis 500. Start w najsłynniejszym 24-godzinnym wyścigu na francuskim torze, który stanowi najważniejszą rundę FIA World Endurance Championship, wymaga specjalnych przygotowań.

„Nie mogę się już doczekać czerwca, ale wiem, że przed tym wielkim wydarzeniem muszę przeprowadzić serię testów, żeby się dobrze przygotować. Do Le Mans trzeba podchodzić z respektem i to właśnie postaram się zrobić” – dodał mistrz Formuły 1.

Po pierwszych testach TS050 Hybrid Alonso był pod ogromnym wrażeniem pojazdu.

„Samochód jest po prostu niesamowity” – powiedział. – „To wyjątkowa maszyna. Napęd na 4 koła i moc napędu hybrydowego sprawiają, że auto przyspiesza jak rakieta. Wychodzisz z zakrętów, czujesz, jak cię wciska w fotel, a oczy otwierają się bardzo szeroko. Każdy kierowca wyścigowy powinien choć raz tego doświadczyć”.

Alonso będzie musiał pogodzić starty w FIA WEC z obowiązkami w Formule 1, gdzie startuje z zespołem McLarena, ale zrobi wszystko, żeby dobrze się przygotować do każdego wyścigu.

„Postaram się być w formie i przygotowany, i podróżować wydajnie” – zapewnił.

Sezon 2018-19 FIA WEC rozpocznie się 5 maja 6-godzinnym wyścigiem w Spa. Ten sezon będzie wyjątkowy, ponieważ został rozciągnięty na dwa lata i obejmie aż dwa wyścigi w Le Mans. Pierwszy z nich jest zaplanowany na 16-17 czerwca 2018 roku.