Gran Turismo, symulator jazdy na PlayStation 4, doczekał się nowej wersji wyścigowej – Gran Turismo Sport. Gracze mogą wypróbować w nowej grze 162 samochody. Wśród nich jest 10 modeli Toyoty, w tym prototyp LMP1 Toyota TS050 Hybrid. Kamui Kobayashi, kierowca TOYOTA GAZOO Racing, uzyskał hybrydową wyścigówką na wirtualnym torze Nürburgring czas 1:40:186. Teraz każdy gracz może spróbować pobić jego wynik.

Słynny tor Nürburgring Grand Prix to tylko jedno z miejsc, w których gracze mogą doskonalić technikę jazdy za kierownicą cyfrowych Toyot. Rzeczywisty Nürburgring na południu Niemiec jest niezwykle wymagającym torem, który zweryfikował umiejętności wielu doświadczonych kierowców. Nie bez powodu jest nazywany Zielonym Piekłem – tak określił go po raz pierwszy sir Jackie Stewart, trzykrotny mistrz Formuły 1, zwany przez fanów Latającym Szkotem.

W tym sezonie Mistrzostw Świata Wyścigów Długodystansowych Kamui Kobayashi zajął w 6-godzinnym wyścigu na Nürburgring 3. miejsce, razem z Mike’iem Conwayem i José Maríą Lópezem. Najszybszy czas okrążenia, jaki załoga uzyskała w tym wyścigu, to 1:40:633. Na wirtualnym Nürburgring Grand Prix Kobayashiemu poszło lepiej – okrążył tor w czasie 1:40:186.

Sezon FIA WEC 2017 jeszcze się nie skończył, ale TS050 Hybrid ma już na koncie sporo sukcesów. Wyścigowa Toyota z silnikiem 2.4 Turbo i dwoma silnikami elektrycznymi o łącznej mocy 1000 KM wygrała w tym roku 3 rundy serii FIA WEC i ustanowiła za sprawą Kamui Kobayashiego nowy rekord okrążenia w 24-godzinnym wyścigu Le Mans – 3:04:791. Ostatnie zwycięstwo zespół TOYOTA GAZOO Racing zaliczył na rodzimym torze Fuji Speedway, gdzie zajął pierwsze i drugie miejsce.

Kamui Kobayashiego i Gran Turismo Sport łączy nie tylko to, że japoński kierowca lubi się pościgać na symulatorze firmy Polyphony Digital. Zawodnik Toyoty uczestniczył także w opracowaniu wirtualnego TS050 Hybrid. Deweloperzy gry korzystali z jego umiejętności i doświadczenia, aby doprowadzić do perfekcji prowadzenie cyfrowej wyścigówki Toyoty.

W grze Gran Turismo dostępne są różne modele Toyoty z ostatnich kilku lat. Obok TS050 Hybrid można wybrać samochód LMP1 z pierwszego sezonu FIA WEC, czyli TS030 Hybrid 2012, oraz dwie wersje słynnego konceptu FT-1, opracowanego specjalnie z myślą o Gran Turismo, tj. FT-1 Vision Gran Turismo 2014 i FT-1 Vision Gran Turismo Gr.3 2014. W symulatorze wyczynowej jazdy nie mogło zabraknąć różnych wersji aktualnego sportowego coupe marki, Toyoty GT86. Fani mają do wyboru 4 samochody – 86 GT 2015, 86 Gr.4 2015, 86 Gr.B 2015 i 86 GRMN 2016. Swojej cyfrowej wersji doczekał się także mały sportowy koncept SF-R, który zadebiutował na targach w Tokio w 2015 roku, oraz jego wyścigowa wersja Toyota SF-R Racing Concept 2015. SF-R to kompaktowe coupe dla młodych kierowców, które prawdopodobnie trafi do gamy seryjnych sportowych modeli Toyoty. Docelowo w ofercie Toyoty mają się znaleźć 3 coupe różnych wielkości – SF-R, GT86 oraz następca kultowej Supry.