Kibice Toyoty będą mogli podczas Rajdu Finlandii skorzystać z nowej aplikacji EchoCam. Udostępni ona użytkownikowi film z kamery zainstalowanej na pokładzie Yarisa WRC, na którym widać go stojącego na poboczu trasy rajdu. EchoCam jest efektem współpracy rajdowego zespołu TOYOTA GAZOO Racing i firmy Microsoft.

TOYOTA GAZOO Racing i Microsoft uruchomią na Rajdzie Finlandii nową aplikację EchoCam. To pomysłowy system, który dopasuje zdjęcia fanów fotografujących Yarisy WRC w czasie rajdu do nagrań z kamer umieszczonych w samochodach. Dzięki temu kibice będą mogli zobaczyć siebie, jak fotografują Yarisa WRC, z punktu widzenia kierowcy samochodu rajdowego Toyoty. Zdjęcia użytkownika zostaną sparowane z nagranym ze środka Yarisa WRC filmem na podstawie kodów czasowych. Kibice mogą korzystać z nowej usługi za pośrednictwem strony tgr-echocam.com na smartfony.

EchoCam jest efektem długofalowej współpracy TOYOTA GAZOO Racing i firmy Microsoft, w ramach której realizowany jest program „Connected Yaris WRC Project”. Jego celem jest zaproponowanie widzom nowego innowacyjnego sposobu oglądania rajdów i kibicowania kierowcom. W przyszłości TOYOTA GAZOO Racing będzie kontynuować współpracę z Microsoftem, koncentrując się na budowie platform analizy danych z Yarisa WRC i tworzeniu systemów wymiany informacji w obrębie zespołu rajdowego Toyoty.

Toyota Yaris WRC to samochód WRC nowej generacji, zgodny z Regulaminem Technicznym FIA WRC na sezon 2017, wyposażony w 4-cylindrowy, turbodoładowany silnik 1.6 z bezpośrednim wtryskiem paliwa, o mocy ponad 380 KM i momencie obrotowym 425 Nm. Napęd na 4 koła przenosi 6-stopniowa skrzynia biegów z hydrauliczną zmianą przełożeń. Wzmocnione zawieszenie, odporne na szybką jazdę, wertepy i skoki, wykorzystuje kolumny McPhersona, a hamulce są chłodzone powietrzem i cieczą. Auto ma długość 4085 mm i waży 1190 kg.