W serwisie YouTube opublikowano film zarejstrowany na japońskim torze Autopolis na wyspie Kyushu, ukazujący jazdy próbne wyścigowego Lexusa LC GT500, który w przyszłym roku zastąpi Lexusa RC F w japońskich wyścigach serii Super GT.

Lexus poinformował po raz pierwszy o zamiarze wystawienia LC GT500 w wyścigach Super GT w sierpniu, jednak samochód, który możemy zobaczyć na filmie, odbiega nieco od zaprezentowanego wówczas. Przede wszystkim jest czarny, z wyraźnie widocznymi elementami karoserii wykonanymi z kompozytu zbrojonego włóknem węglowym. Porównując go z przedstawionym białym LC GT500 można zauważyć, że w międzyczasie dopracowano aerodynamikę pojazdu.

Samochód, które będzie startować w klasie GT500, został opracowany przez TRD (Toyota Racing Development) z myślą o nowych przepisach, wchodzących w sezonie 2017. Zamiast wolnossącego, pięciolitrowego silnika V8, który napędza seryjnego Lexusa LC 500, zastosowano turbodoładowaną, czterocylindrową jednostką rzędową o pojemności skokowej 2000 cm³ z bezpośrednim wtryskiem paliwa, a dziesięciobiegową przekładnię automatyczną zastąpiono sześciostopniową sekwencyjną skrzynią biegów.

Auto o rozstawie osi 2750 mm waży co najmniej 1020 kg. Mimo sporych modyfikacji, takich jak umieszczone na masce dwa duże wyloty powietrza chłodzącego silnik, poszerzone błotniki, duży, przestawiany tylny spoiler, zmieniony przód i tył czy aerodynamiczne nakładki progów, nadwozie o długości 4960, szerokości 1950 i wysokości 1220 mm zachowuje charakterystyczne rysy LC.