Zespoły jadące Lexusami RC F zdominowały czołówkę wyników rozgrywanej na torze Suzuka szóstej rundy japońskich wyścigów serii Super GT, zajmując pięć miejsc w pierwszej dziesiątce, w tym pierwsze i drugie na podium.

Wyścig Suzuka 1000 km, którego trasa jest ponad trzykrotnie dłuższa od dystansów większości innych wyścigów, uznawany jest za najbardziej wymagający w serii Super GT. Imprezie rozgrywanej w ostatni weekend sierpnia towarzyszyła przy tym trudna pogoda – z jednej strony trzydziestostopniowy upał, z drugiej przelotne, intensywne deszcze, komplikujące kwestie doboru opon.

Podczas trwających około sześciu godzin sportowych zmagań przy średnich prędkościach ponad 160 km/h, rewelacyjny pokaz skutecznej jazdy dała załoga startującego z numerem 38 RC F Zent Cerumo – Yuji Tachikawa i Hiroaki Ishiura, która z ósmego miejsca sprawnie przebiła się na prowadzenie i ukończyła wyścig na szczycie podium.

Tuż za nimi uplasowali się Daisuke Ito i Nick Cassidy, jadący Lexusem RC F au TOM'S RC F o numerze 36. Pierwsze miejsce poza podium przypadło RC F WAKO'S 4CR z numerem 6, którym jechali Kazuya Oshima i Andrea Caldarelli, zaś piąte miejsce zdobyli Yuhi Sekiguchii i Yuji Kunimoto (Lexus RC F WedsSport ADVAN, numer 19). Jadący RC F DENSO KOBELCO SARD z numerem startowym 39 były kierowca Formuły 1 Heikki Kovalainen oraz Kohei Hirate zajęli miejsce ósme.

Pozostałe miejsca w pierwszej dziesiątce zajęły dwa Nissany GT-R (trzecie i szóste) oraz trzy Hondy NSX (siódme, dziewiąte i dziesiąte).