Każda ze 121 załóg startujących w tegorocznej edycji Columna Medica Baja Poland może przyznać, że dzisiaj oficjalnie zakończyły się przygotowania do rajdu. Auta zostały sprawdzone, paddock jest niemalże gotowy, a kierowcy udzielili pierwszych wywiadów. W tłumie sław nie dało się nie zauważyć m.in. polskiej zawodniczki - Klaudii Podkalickiej.

W sumie do rajdu Columna Medica Baja Poland zgłosiło się 121 załóg. Na starcie nie zabraknie znanych nazwisk polskiego motosportu, a w tym Krzysztofa Hołowczyca, Klaudii Podkalickiej, Marka Dąbrowskiego i Jacka Czachora. Dzień dzisiejszy upłynął dla zawodników pod znakiem ostatnich przygotowań. Po uzyskaniu odbioru administracyjnego każde z aut mogło udać się na badanie techniczne. W tym samym czasie ekipy budowały wioskę serwisową.

Przed zawodnikami trzy dni przepraw, a w tym 7 odcinków specjalnych i jeden testowy. W sumie samochody pokonają 788 kilometrów tras, które z pewnością okażą się niełatwą próbą. Impreza na dobre rozpocznie się jutro. Około godziny 9:00 załogi wjadą na odcinek testowy. O godzinie 17:00 przewidziane jest uroczyste rozpoczęcie rajdu Columna Medica Baja Poland 2016. Start został zlokalizowany na Wałach Chrobrego w Szczecinie.

„Tak na dobrą sprawę dzisiaj jesteśmy po badaniu technicznym i odbiorach administracyjnych, a jutro zaczynamy od tzw. odcinka testowego. Nie będzie on pokonywany na czas. To taka nasza rozgrzewka.” - powiedziała Klaudia Podkalicka.

Walka na trasie rajdu Columna Medica Baja Poland 2016 zapowiada się naprawdę ciekawie. Szczególnie, że naprzeciwko siebie staną dwa kluczowe teamy w klasyfikacji ogólnej Pucharu Świata FIA. Mowa oczywiście o teamie Overdrive Racing i X-raid. Ogromne nadzieje pokładane są też w polskich zawodnikach. Warto w tym momencie wspomnieć chociażby o Krzysztofie Hołowczycu, który pięciokrotnie występował na pierwszym miejscu podium rajdu Baja Poland czy Klaudii Podkalickiej, która podczas dwóch ostatnich edycji imprezy zajęła drugą pozycję w swojej grupie.

„Jestem naprawdę przeszczęśliwa. Głównie dlatego, że startuję przed swoją publicznością. Jestem w końcu ze Szczecina. Ekscytuję się zawsze tym rajdem, ale też i bardzo stresuję. Chcę wypaść jak najlepiej.” - powiedziała Klaudia Podkalicka.

Columna Medica Baja Poland jest trzydniowym rajdem składającym się z siedmiu odcinków specjalnych i jednego testowego. W sumie trasy liczą 788 kilometrów, a ich pokonanie zajmie 121 załogom niemalże trzy dni. Rajd zlokalizowany w okolicach Szczecina jest najważniejszą tego typu imprezą w Polsce. Impreza stanowi bowiem jedną z rund Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych.