Firma Beat Sonic opracowała rozwiązanie, umożliwiające pełną integrację smartfonów Apple z systemami multimedialnymi samochodów Lexus.

Zaprezentowany podczas targów CES w Las Vegas interfejs zapewnia wszechstronną współpracę telefonów komórkowych iPhone z oryginalnym systemem multimedialnym i nawigacyjnym samochodu przy wykorzystaniu standardu Apple CarPlay. Dzięki temu iPhone zyskuje połączenie z zainstalowanymi w samochodzie głośnikami i mikrofonem, informacje pochodzące ze smartfonu mogą być wyświetlane na wbudowanym w tablicę przyrządów ekranie wielofunkcyjnym, a manipulator systemu multimedialnego auta steruje aplikacjami uruchomionymi na telefonie. Pozwala to wygodnie korzystać z funkcji smartfonu, od rozmów telefonicznych i komunikatorów, przez mapy, po odtwarzacze muzyczne czy np. Spotify.

Instalacja rozwiązania stworzonego przez Beat Sonic nie wymaga ingerencji w układy samochodu, w szczególności rozcinania czy rozdzielania oryginalnej wiązki przewodów i działa od razu po podłączeniu (plug-and-play). Interfejs przeznaczony dla Lexusa GS ma trafić na rynek w czerwcu tego roku, wkrótce potem mają być dostępne wersje dla modeli RX, IS, NX, GX, LX i innych.

 

Źródło: www.beatsonicusa.com