Prezentując tydzień temu w Detroit nowego Lexusa LC 500, prezes Toyota Motor Corporation Akio Toyoda zapowiedział, że futurystyczne coupe to dopiero początek. Wiemy już, jaki będzie dalszy ciąg ambitnego projektu.

Jak podaje portal The Detroit Bureau, powołując się na informacje udzielone przez osobę ze ścisłego kierownictwa Lexusa oraz rozmowy z kilkoma przedstawicielami firmy i jej macierzystego koncernu, w najbliższym czasie ma się pojawić kilka kolejnych wariantów luksusowego coupe.

Około roku po premierze Lexusa LC ma zostać zaprezentowana wersja kabriolet, która może trafić na rynek w roku 2018. Trwają również prace nad wyczynowym modelem LC F z nowym silnikiem o mocy rzędu 600 KM – Lexus LC 500 napędzany jest znaną z aktualnych modeli serii F (GS F, RC F) pięciolitrowym, wolnossącym silnikiem V8 o mocy 477 KM z 10-biegową automatyczną skrzynią biegów, rozpędzającym coupe od 0 do 100 km/h w czasie krótszym od 4,5 sekundy.

Kolejnym opracowywanym wariantem jest wersja z napędem hybrydowym, zoptymalizowanym pod kątem uzyskania maksymalnej dynamiki pojazdu przy zachowaniu typowej dla hybryd efektywności zużycia paliwa.

O wizualizację możliwego wyglądu Lexusa LC w wersji kabriolet oraz modelu LC F pokusiło się studio X-Tomi Design – trzeba przyznać, że koncepcje artysty wyglądają bardzo atrakcyjnie.
Linki :
http://xtomi.blogspot.com/2016/01/lexus-lc-500-cabrio.html
http://xtomi.blogspot.com/2016/01/lexus-lc-f.html

 

Źródło: www.thedetroitbureau.com, xtomi.blogspot.com