Powiedz mi, czym jeździsz, a powiem Ci, kim jesteś. Do tego popularnego powiedzenia nie powinno się przywiązywać zbyt dużej wagi, choć nie da się ukryć, że samochód, którym jeździmy, ma znaczenie dla tego, jak jesteśmy postrzegani. Lexus oferuje klientom biznesowym jednak o wiele więcej niż prestiżowe modele z różnych segmentów. Skrojona pod potrzeby klientów firmowych oferta jest pełna korzyści, które można docenić zarówno przed zakupem, jak i w czasie późniejszej eksploatacji samochodu.

O tym, jaki powinien być idealny samochód firmowy zapewne długo mogliby opowiadać przedsiębiorcy i menedżerowie flot. Ile branż, działalności i gałęzi biznesu, tyle poprawnych odpowiedzi. O ile wybór konkretnego nadwozia, marki i modelu może być kwestią gustu, tak wygoda procesu zakupu, obsługa posprzedażowa i wizerunek, jaki towarzyszy użytkowanemu w firmie samochodowi, to kwestie, które można zmierzyć i ocenić uniwersalnymi kategoriami.

Gra w skojarzenia

Intensywna konkurencja i duży udział klientów biznesowych sprawiają, że marki walczą między sobą naprawdę zaciekle. By osiągnąć rynkowy sukces, potrzebny jest dobry produkt, jak najlepszy wizerunek i fantastyczna obsługa. Te proste założenia są niezwykle trudne do zrealizowania, ale Lexus świetnie radzi sobie z tym wyzwaniem. Wybór samochodu tej marki ma bowiem również znaczenie wizerunkowe. Światem, przynajmniej do pewnego stopnia, rządzą bowiem stereotypy, a skojarzenia z Lexusem można z czystym sumieniem opisać w superlatywach.

Choć Lexus w firmowej flocie jest bez wątpienia prestiżowym atrybutem, samo to, dla większości nie byłoby wystarczające. Lexus oferuje jednak pakiet korzyści, który zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Wszystko zaczyna się jeszcze na długo przed zakupem.

Świetna obsługa już na wejściu

Salony Lexusa muszą spełniać wyśrubowane wymagania, a o wysokiej jakość obsługi możemy przekonać się już od progu. Mogą na to liczyć klienci biznesowi i indywidualni, jednak dla tych pierwszych Lexus przygotował rozszerzony wachlarz usług i korzyści. Jeszcze przed kupieniem auta decyzję pomoże nam podjąć specjalny program jazd testowych dla klientów biznesowych. Od początku procesu zakupu auta do Twojej dyspozycji jest również wyspecjalizowany doradca flotowy. Jego wiedza nie ogranicza się jednak do samego pojazdu - jego wskazówki pomogą dobrać optymalne finansowanie, a także wybrać konfiguracje wyposażenia, które sprawdzi się w Twojej firmie lub flocie.

Finansowanie szyte na miarę

Zrealizowanie planu będzie prostsze dzięki odpowiedniemu finansowaniu. Produkty finansowe dla biznesu występują w różnych wariantach, dzięki czemu mogą być skrojone pod potrzeby wszystkich firm. Od jednoosobowych działalności gospodarczych po duże floty, każdy powinien znaleźć idealne rozwiązanie. Zależy Ci na jak najniższej racie? Wysoka wartość rezydualna sprawia, że miesięczne opłaty nie nadszarpną budżetu. A może chcesz rozłożyć płatność na dłuższy okres, wykupić samochód i skorzystać z faktu, że nawet po latach Lexusy są wyjątkowo niezawodne? Standardowy leasing będzie doskonałą opcją. Zarządzasz flotą samochodów? Zostaw obsługę w rękach Lexus Fleet Management Solutions i ciesz się kompleksową opieką i obsługą serwisową.

Zakup Lexusa to dopiero początek

Obsługa serwisowa i troskliwa opieka to, swoją drogą, bardzo ważne czynniki, dzięki którym klienci wracają do salonu danej marki. Lexus od czasów modelu LS pierwszej generacji zawsze kładł nacisk na obsługę posprzedażową. Dobór odpowiednich części zamiennych i godna naśladowania jakość serwisu pozwalają upewnić się w poczuciu słusznego wyboru.

Zakup Lexusa do firmy wiąże się jednak z szeregiem innych korzyści. Jedną z nich mogą być szkolenia, które podnoszą poziom bezpieczeństwa za kierownicą. We współpracy z Akademią Jazdy Lexus prowadzone są szkolenia z zakresu bezpiecznej jazdy. To oferta, która powinna zainteresować szczególnie klientów flotowych. Podnoszenie poziomu umiejętności kierowców to szansa na zmniejszenie liczby szkód i bardziej ekonomiczną eksploatację firmowych aut. Organizowane przez Akademię szkolenia to mówiąc najkrócej dobra inwestycja. Dla tych, którzy szczególnie przywiązują się do dewizy „czas to pieniądz”, ważny będzie również fakt, że obsługa serwisowa może odbywać się w standardzie Door 2 Door. Jeśli Twój Lexus będzie wymagał wizyty w serwisie, może zostać odebrany z wskazanego adresu, a po wszystkim dostarczony z powrotem do firmy lub pod dom.

Lexus w wersji Business Edition

Decyzję o zakupie ułatwia nie tylko pakiet usług, ale i zalety samego produktu. W tym przypadku mówimy o szerokiej gamie modeli w wersji wyposażenia Business Edition, które oferują bogate wyposażenie w przystępnej cenie. Specyfikacje przygotowane specjalnie dla klientów biznesowych są dostępne dla modeli CT, UX, IS, NX, ES i RX.

Szereg nagród i wyróżnień

Podobnie jak w biznesie, deklaracje i rzeczywistość lubią chodzić własnymi ścieżkami. W przypadku Lexusa nie ma jednak mowy o obietnicach bez pokrycia, a wysoka jakość obsługi i zalety pakietu usług dla klientów biznesowych zostały potwierdzone wieloma tytułami i wyróżnieniami, które w ostatnich latach otrzymały salony japońskiej marki. Lexus został bowiem zwycięzcą Wielkiego Testu Salonów w 2019 i 2020 roku. Przeprowadzony przez redakcję Auto Świata test objął 367 salonów 21 marek. W październiku 2020 roku zaszczytne, pierwsze miejsce już drugi rok z rzędu przypadło Lexusowi. Warto przypomnieć również o nagrodzie, którą Lexus ES otrzymał w prestiżowym konkursie Fleet Awards 2019. Limuzyna klasy średniej została wyróżniona w kategorii najlepszego samochodu segmentu premium z napędem alternatywnym.

O wyjątkowej jakości obsługi można przekonać się u jednego 13 dealerów Lexusa w Polsce. Nie trzeba jednak wychodzić z domu, by zacząć proces zakupu auta, który pozwoli wejść w świat japońskiej marki premium Tobie i Twojej firmie. W każdym salonie możesz umówić się na wideorozmowę w dogodnym terminie. Szereg korzyści i rozwiązań dla biznesu jest na wyciągnięcie ręki.