Wiosna jest w tym roku wyjątkowo niezdecydowana. Pogodowe kaprysy nie ułatwiają życia kierowcom oraz tym, którzy lubią poruszać się na świeżym powietrzu. Rowerowe przejażdżki, spacer z psem w lesie i inne aktywności mogą zmienić wnętrze każdego czystego auta w jeden, wielki bałagan. Z pomocą przychodzą oryginalne akcesoria, które przez cały rok chronią Twojego Lexusa w czasie przeróżnych wyzwań.

Idealnie dopasowane do modeli Lexusa

Dla każdego modelu japońska marka oferuje szereg produktów, które poprawią jego praktyczność, uodpornią go na drobne uszkodzenia i uczynią sprzątanie prostszym. Nieprzebrane ilości akcesoriów pomogą rozprawić się z kapryśną wiosną i jeszcze dłużej cieszyć się z blasku naszego Lexusa. Dostępne w salonach Lexusa akcesoria możemy wygodnie przeglądać w katalogu online. Jakie dodatki zasługują na szczególną uwagę w kontekście nadchodzących długich weekendów, wiosennych i letnich wyjazdów?

Bagażniki rowerowe? Wybór jest szeroki

Mówisz: „weekend za miastem”, myślisz – rower? W ofercie akcesoriów Lexusa znajdują się belki dachowe i bagażniki rowerowe, również te, które są mocowane na haku holowniczym. Belki dachowe przeznaczone do montażu w modelach Lexusa to gwarancja odpowiedniego dopasowania i najmniejszych zawirowań powietrza, a co za tym idzie - komfortu akustycznego. Odpowiedni bagażnik dachowy pozwoli cieszyć się mniejszą ilością niepożądanych odgłosów przy większych prędkościach.

Jaki typ bagażnika wybrać? Zarówno rozwiązania dachowe, jak i te nakładane na hak mają swoich zwolenników. Bez wątpienia rowery umieszczone za tylną klapą pozwalają podróżować jeszcze ciszej. Poprawa aerodynamiki oznacza również niższe zużycie paliwa. Musimy jednak pogodzić się z utrudnionym dostępem do kufra. Jeśli bagażnik montowany za klapą bagażnika odpowiada Ci bardziej, ale Twój Lexus nie ma haka holowniczego, warto pamiętać, że jest on również dostępny w ofercie akcesoriów.

Oryginalne maty i dywaniki

Nie tylko rowerowe wyprawy mogą skończyć się ubłoconymi butami i mokrymi ubraniami. Z pomocą przychodzi jednak gumowa wykładzina bagażnika. To akcesorium, na które decyduje się wielu klientów – nic dziwnego! Łatwość czyszczenia, odporność na wodę i zarysowania sprawiają, że jasny welur w bagażniku pozostanie jak nowy nawet po długim i niezbyt pogodnym weekendzie. Do kompletu warto wybrać gumowe dywaniki, które z łatwością umyjesz na myjni bezdotykowej. Dlaczego oryginalne dywaniki są najlepszym wyborem? Bo ich dopasowanie, optymalna grubość i jakość użytych materiałów najlepiej ochronią wnętrze Twojego Lexusa, a w przypadku dywanika kierowcy dają pewność, że gumowa mata nie przemieści się, ani nie podwinie w niepożądany sposób w okolicach pedałów gazu i hamulca.

Pazury jej niestraszne

Czasami, w przerwie od długiej trasy, aż chciałoby się usiąść na progu bagażnika i odpocząć - samemu lub w towarzystwie. A może w towarzystwie czworonoga? Niezależnie od tego, z kim i jak spędzasz wiosenne weekendy, z folią ochronną tylnego zderzaka nie musisz przejmować się o porysowany lakier i drobne uszkodzenia. Dyskretne, niewidoczne na pierwszy rzut oka zabezpieczenie dostępne wśród oryginalnych akcesoriów Lexusa sprawi, że próg załadunkowy bagażnika zniesie o wiele więcej trudów eksploatacji - czy to drobny kurz i piasek, czy pazury Twojego najlepszego przyjaciela. W ofercie dostępna jest również folia ochronna przeznaczona do zewnętrznych klamek drzwi, a dla wybranych modeli zamiast folii na tylnym zderzaku może znaleźć się specjalna, ochronna nakładka.

Nie tylko we wnętrzu

Wiosenne deszcze błyskawicznie zmieniają nieutwardzone drogi w rajdowy odcinek specjalny… A przynajmniej takie można odnieść wrażenie po tym, jak wygląda samochód po kilku kilometrach pokonanych z dala od asfaltu. Aby zmniejszyć ilość błota i wody, która spod kół trafia na nadwozie, warto rozważyć montaż akcesoryjnych chlapaczy. Odpowiednio dopasowane do nadkola chlapacze to nie tylko mniej brudu na karoserii, ale i ochrona przed drobnymi kamieniami i żwirem, który mógłby uszkodzić lakier. Doceni je każdy, kto regularnie porusza się szutrowymi ścieżkami.

Podróż w komplecie

Wiosenne i wakacyjne wyjazdy raczej nie są solową dyscypliną. W ofercie akcesoriów Lexusa znalazły się również produkty, które umilą podróż pasażerom drugiego rzędu siedzeń. Przykładem jest np. stacja dokująca z uchwytem na tablet - te dodatki pozwolą bezpiecznie i wygodnie zamontować urządzenia multimedialne na zagłówku, tak by jazda na tylnej kanapie była jeszcze ciekawsza.

Oferta akcesoriów Lexusa jest znacznie szersza, a katalog online pozwala łatwo znaleźć pożądane części. W ofercie znajdują się dodatki z wielu kategorii, ale wszystkie łączy jedno. Są produkowane z zachowaniem wysokich standardów i dopełniają Twojego Lexusa tak, byś przez cały rok mógł się nim cieszyć jeszcze bardziej.