8 grudnia w Dubaju, stolicy Emiratów Arabskich, uroczyście otwarto pierwszy poza Japonią wyjątkowy lokal Intersect by Lexus – unikalną przestrzeń przesyconą duchem japońskiej marki luksusowych samochodów.

Nowy Intersect by Lexus, położony w sercu prestiżowego centrum finansowego DIFC (Dubai International Financial Center), nie jest salonem sprzedaży samochodów – to kameralne miejsce łączące w sobie galerię sztuki, czytelnię, nastrojową kawiarnię i bistro, a także butik z firmowanymi przez Lexusa ekskluzywnymi przedmiotami codziennego użytku. Urządzona ze smakiem przestrzeń urzeka duchem stylu, kreatywności i technologii. Goście prestiżowej marki Toyoty mają również możliwość obcowania z prezentowanymi w osobnym pomieszczeniu koncepcyjnymi modelami Lexusa.

Pierwszy Intersect by Lexus otwarto w tokijskiej dzielnicy Minami Aoyama w sierpniu 2013 roku. Ideą jego twórców było zaproszenie gości do świata Lexusa i podzielenie się z nimi klimatem komfortu i doskonałości, które są nierozerwalnie związane z tą marką. Szef japońskiego koncernu Akio Toyoda opisuje Intersect jako „sekretną enklawę, w której można się cieszyć życiem”, miejsce zarówno niezobowiązujących spotkań, jak i wyjątkowych wydarzeń.

Wystrój wnętrz Intersect by Lexus, którego autorem jest renomowany designer Masamichi Katayama ze studia Wonderwall, łączy subtelną elegancję z akcentami nawiązującymi do techniki motoryzacyjnej. Za kulinarną stronę przedsięwzięcia odpowiada mistrz sztuki kucharskiej Tomas Reger, od lat działający w najbardziej wyrafinowanych restauracjach Bliskiego Wschodu. Niepowtarzalny klimat lokalu tworzą również starannie dobrana oprawa dźwiękowa oraz stworzone specjalnie dla Lexusa aromaty.

Japońska firma zapowiada również otwarcie Intersect by Lexus w Meatpacking District, jednej z najmodniejszych dzielnic Nowego Jorku.