Czy samochód może być słodki? Ależ oczywiście. I do tego wcale nie musi być filigranowym hatchbackiem. Wystarczy, że zostanie zrobiony z czekolady. Właśnie taki jest wyjątkowy UX 250h, którego Lexus stworzył razem z najlepszymi belgijskim mistrzami cukiernictwa.

Dzieło cukierniczych mistrzów Takumi
Odtworzenie nadwozia Lexusa UX w jakiejkolwiek formie nie jest prostym zadaniem. Nowoczesna stylistyka auta obfituje w ostre linie i niekonwencjonalne kształty. Ale najlepsi nie boją się trudnych wyzwań. Nietypowego zadania podjęło się Neuhaus - firma, która od ponad 150 lat tworzy najlepsze produkty z czekolady i wynalazca belgijskiej praliny.

Tak powstał czekoladowy UX 250h, długi na ponad metr i wykonany z 80 kilogramów najlepszej belgijskiej czekolady z certyfikatem UTZ. Dwóch mistrzów musiało poświęcić aż 160 godzin, by ręcznie stworzyć to cukiernicze dzieło na kołach. Słodki UX zachwyca detalami - przedstawiciele Neuhaus odtworzyli nawet szczegóły felg i bieżnik opon! Nikt nie ma wątpliwości, że ich precyzyjna praca jest godna najlepszych mistrzów Takumi Lexusa, którzy na co dzień dbają o jakość i detale samochodów japońskiej marki.

Do zobaczenia w Brukseli
Czekoladowy UX 250h stanął w saloniku Lexusa w brukselskim porcie lotniczym i będzie można go tam oglądać do końca września. Wyjątkowy model powstał specjalnie po to, by uczcić pierwszą rocznicę otwarcia strefy lounge Lexusa. Od kwietnia 2018 roku to miejsce odwiedziło ponad pół miliona gości, a salonik zdobył tytuł najlepszej lotniskowej strefy lounge w Europie.