Lexus nie zwalnia tempa. Niedawno wprowadził na rynek najmniejszego crossovera UX i nową generację ES-a, a także odświeżył modele RC, RC F i RX. Teraz wygląda na to, że faceliftingu wkrótce doczeka się również spory GX.

 

Niewielkie zmiany
Dyskusję na temat Lexusa GX w nowej odsłonie na dobre rozpoczął portal Motor1, publikując zdjęcia modelu GX 460 z mocno zakamuflowanym przodem. Mimo rozległego maskowania na zdjęciach widać główne światła LED podobne do tych zastosowanych w Lexusie LX. Natomiast we wnętrzu spotterom udało się zauważyć nową kierownicę.

Wygląd Lexusa GX po faceliftingu przewiduje również serwis КОЛЕСА. Rendery stworzone przez rosyjski portal wskazują, że oprócz nowych lamp auto otrzyma także większy grill z przodu, przez co upodobni się jeszcze bardziej do większego LX-a. Zmienią się również tylne, pionowe światła, przyjmując wyraźny kształt litery L. Prognozy wydają się słuszne, bowiem ten motyw jest wyraźnie podkreślany w kolejnych modelach Lexusa, w tym w odświeżonym coupé RC i SUV-ie RX.

Lexus GX mocny w USA
GX to luksusowy SUV o wysokich możliwościach terenowych oparty na Toyocie Land Cruiser, obecnie oferowany z silnikiem V8 o pojemności 4,6 l i mocy 305 KM. Druga generacja Lexusa GX jest dostępna na rynku od 2009 roku, a ostatni facelifting auto przeszło w 2013 roku. GX nie jest sprzedawany na europejskim rynku, ale cieszy się dużą popularnością za Atlantykiem, przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. Zdobywa tam również bardzo dobre recenzje - w 2018 roku analitycy J.D. Power określili go mianem SUV-a średniej wielkości, który najmniej traci na wartości, a kilka miesięcy temu został przez nich nazwany najbardziej niezawodnym autem w segmencie luksusowych SUV-ów średniego rozmiaru.

Jeszcze w tym roku?
Prace nad nową odsłoną Lexusa GX trwają, a analitycy przewidują, że auto może zadebiutować jeszcze w tym roku. Z racji popularności samochodu w USA, premiera nastąpi najpewniej właśnie za Oceanem. Zdaniem niektórych Lexus może pokazać auto jeszcze w wakacje na Pebble Beach Concours d’Elegance, gdzie w 2015 roku zadebiutował odświeżony model LX. W grę wchodzi również Los Angeles Auto Show, zaplanowane na przełom listopada i grudnia.