Jeb Corliss, słynny skoczek i spadochroniarz, jeden z najbardziej doświadczonych weteranów sportów ekstremalnych, porwał Lexusa RX czwartej generacji prosto z ciężarówki. Oczywiście, we własnym, niewiarygodnym stylu.

Lexus jest znany ze śmiałych, pomysłowych reklam. Australijski dział firmy i tym razem nie zawiódł fanów marki. Przed premierą czwartej generacji modelu RX Lexus nawiązał współpracę z Jebem Corlissem, znanym spadochroniarzem i mistrzem skoków BASE.

Samolot na wysokości 3660 m, dwóch skoczków w skrzydlatych kombinezonach wingsuit, a w dole ciężarówka pełna luksusowych samochodów – to mógłby być początek niejednego filmu akcji. Spadochroniarze przecinają niebo, zatrzymują ciężarówkę i porywają z niej najcenniejszy pojazd, nowego Lexusa RX. W ten sposób Jeb Corliss trafił za kierownicę pierwszego nowego RX w Australii – w sposób najbardziej spektakularny z możliwych.

Czwarta generacja najpopularniejszego modelu Lexusa jest już dostępna w przedsprzedaży także w Polsce. Nowy Lexus RX oferowany jest w dwóch wersjach silnikowych, obu z napędem wszystkich kół (AWD). Wersję 200t wyposażono w nowy, turbodoładowany, czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 2 l i mocy 238 KM, współpracujący z sześciostopniową, automatyczną skrzynią biegów. Hybrydowa jednostka napędowa nowego Lexusa 450h o mocy 313 KM zapewnia doskonałą dynamikę (przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 7,7 s), a jednocześnie bardzo niskie zużycie paliwa – tylko 5,3 l na 100 km przy emisji CO2 wynoszącej jedynie 145 g/km.
Nadwozie o wysmakowanej estetyce odznacza się zwiększoną sztywnością i poprawioną aerodynamiką, a znakomitym własnościom jezdnym, wspomaganym przez zaawansowane systemy takie jak korekcja sztywności zawieszenia (AVS) czy aktywna stabilizacja nadwozia towarzyszy bezprecedensowy poziom bezpieczeństwa jazdy, zapewniany m.in. przez pakiet układ Lexus Safety System+.