Specjalna oferta Business Edition przygotowana przez Lexusa obejmuje trzy modele samochodów z napędem turbo. Pod maską coupé RC 300, sportowego sedana IS 300 i luksusowej limuzyny GS 300 znajdują się mocne silniki benzynowe oraz 8-biegowe automatyczne przekładnie w standardzie. Samochody w tej ofercie są tańsze nawet o ponad 63 tys. zł.


Każdy z wymienionych samochodów wchodzących w skład oferty Business Edition napędzany jest czterocylindrowym silnikiem benzynowym o pojemności 2 litrów i mocy 245 KM. Jednostkę wyposażono w turbosprężarkę z podwójnym kanałem spalinowym, czyli system zwany twin scroll. To rozwiązanie zmniejsza zwłokę turbosprężarki do minimum i zapewnia wysoki moment obrotowy w zakresie niskich prędkości, a przy okazji także obniża zużycie paliwa.

Napęd w każdym z aut przenoszony jest za pomocą sportowej automatycznej skrzyni biegów Sport Direct Shift o 8 przełożeniach. Po raz pierwszy została ona opracowana dla wyczynowego modelu Lexus RC-F.


Lexus IS 300 - 245 KM za 129 tys. zł

Lexus IS to pierwszy w historii japońskiej marki model, który został zaprojektowany głównie pod kątem rynku europejskiego. Dostępna w salonach trzecia generacja tego samochodu kosztuje w ofercie Business Edition od 129 900 zł za wersję Elegance - kwota ta obejmuje rabat w wysokości 33 tys. zł.

Wyposażenie odmiany Elegance obejmuje między innymi podgrzewane przednie fotele, jednostrefową automatyczną klimatyzację, reflektory Bi-LED oraz zaawansowany system audio Pioneer - radio AM/FM, odtwarzacz CD i 6 głośników.

Topowa odmiana F SPORT w ofercie Business Edition również została objęta rabatem na poziomie 33 tys. zł. Samochód został dodatkowo wyposażony w pakiet inteligentny kluczyk oraz 8 czujników parkowania, a na liście charakterystycznych dla tej linii Lexusa akcesoriów znalazły się dodatkowo sportowa kierownica i elektryczne sterowane sportowe fotele, aluminiowe nakładki pedałów, metaliczne wstawki, emblematy wersji i czarna podsufitka. Pakiet F SPORT obejmuje również emblemat tej wersji na nadkolach oraz tylny dyfuzor.

Dwulitrowa jednostka rozpędza IS 300 od 0 do 100 km/h w czasie 7 sekund, a prędkość maksymalna wynosi 230 km/h.

Lexus GS 300 - mocny i luksusowy sedan

Najnowsza odsłona Lexusa GS dostępna jest w Polsce w dwóch wersjach - z układem hybrydowym GS 300h oraz z opisywanym turbodoładowanym silnikiem. Wzornictwo L-Finesse zapewniło temu modelowi dynamiczną stylistykę nadwozia i agresywnie wyglądającą przednią część, z charakterystyczną już dla marki osłoną chłodnicy w kształcie wrzeciona.

Już podstawowa odmiana Elite jest luksusowo wyposażona. Na liście znalazły się między innymi: dwustrefowa automatyczna klimatyzacja z filtrem przeciwpyłkowym i asystentem Climate Concierge, podgrzewane fotele, tempomat oraz kamera cofania z aktywnymi prowadnicami. System multimedialny obejmuje natomiast 8-calowy wyświetlacz oraz 12-głośnikowy system audio, a także dodatkowy wyświetlacz informacyjny o przekątnej 4,2 cala na tablicy przyrządów i interfejs Remote Touch drugiej generacji do obsługi multimediów

Ceny odmiany Elite w ofercie Business Edition zaczynają się od 159 900 zł i obejmują rabat na poziomie 42 tys. zł występujący w każdej wersji wyposażeniowej Lexusa GS 300.

Lexus RC 300 - sportowe coupé taniej o 63 tys. zł

Lexus RC to coupé charakteryzujące się wyrazistą linią nadwozia, a jego sportowe i luksusowe wnętrze oferuje zaprojektowany z ukierunkowaniem na kierowcę kokpit. Samochód wyposażony w dwulitrowy silnik z turbodoładowaniem przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 7,5 sekundy, a prędkość maksymalna to 230 km/h.

Oferta Business Edition obejmuje rabat w wysokości 63 440 zł, a ceny modelu RC 300 zaczynają się dzięki temu od 189 900 zł. Najlepszym wyborem jest odmiana F SPORT wyposażona w tylny dyferencjał Torsen o ograniczonym poślizgu i czujnikami parkowania z przodu i z tyłu z wizualizacją odległości na ekranie.

Na liście wyposażenia znalazł się między innymi 7-calowy wyświetlacz multimedialny oraz dwustrefowa automatyczna klimatyzacja z dotykową regulacją. We wnętrzu znaleźć można również skórzaną tapicerkę F SPORT, tempomat i sportową kierownicę. Samochód posiada adaptacyjne zawieszenie i przednie reflektory Full LED L-Shape z kierunkowskazami LED.