Nowatorski design nowego luksusowego sedana Lexus LS zawiera intrygujące szczegóły, stanowiące ekspresję rzemiosła Takumi, które nadają autu charakter wykraczający ponad oczekiwania nabywców luksusowego sedana.

Lexus podszedł w nowy sposób do tworzenia elementów wystroju, szukając inspiracji w japońskiej kulturze i łącząc tradycyjną estetykę z zaawansowanymi technologiami. Klient zyskuje samochód, który nie tylko dobrze wygląda i jest funkcjonalny, ale i pobudza wyobraźnię.

Weźmy na przykład wyściółkę drzwi z plisowanej Alcantary, nawiązującą do papierowych układanek origami.

Interpretacja tradycyjnej Japońskiej sztuki była kluczową częścią wizji, którą dla nowego Lexusa LS stworzył główny projektant Koichi Suga: „Jako luksusowa japońska marka pragnęliśmy podkreślić artystyczny charakter Lexusa za pomocą elementów japońskiej kultury i ponadczasowego piękna japońskiego rzemiosła”.

Suga przedstawił swoje pomysły projektantowi kolorów, który współpracował z doświadczonym rzemieślnikiem z Kioto. W efekcie powstała nowa technika ręcznego plisowania, dająca w efekcie przyjemny dla oka i dotyku trójwymiarowy wzór.

Opracowanie ręcznego procesu plisowania wyściółki zajęło cztery lata. Odzwierciedla on prace najznakomitszych artystów origami, wymagając precyzyjnego zaginania odcinków Alcantary jak arkuszy papieru, ze starannym układaniem zakładek w sposób dający pożądany efekt plisowania.

We wnętrzu Lexusa LS gra świateł i cieni na trójwymiarowych panelach wyściółki dodaje kabinie elegancji i przytulności. Wymagany poziom rzemiosła jest tak wysoki, że plisowane wyściółki paneli drzwi nowego LS będą dostępne jedynie na wybranych rynkach.

Suga uważa, że wynik jest doskonały: – „Wzór na tkaninie może zmieniać swój wygląd i charakter w zależności od tego, czy oświetla go światło dnia, czy oświetlenie wnętrza nowego LS. Efektem jest komfortowa przestrzeń, otaczająca kierowcę i pasażerów elegancją.”