Po serii sukcesów załóg jeżdżących Lexusami LC GT500 w tegorocznych wyścigach serii Super GT, załoga LC #37 KeePer TOM’S w składzie Nick Cassidy i Ryo Hirakawa zdobyła tytuł mistrza Super GT 2017.

W ostatnim, ósmym wyścigu tego sezonu, który rozegrano 10 i 11 listopada na torze Motegi, załoga KeePer TOM’S zajęła drugie miejsce, co w połączeniu z wcześniejszymi wynikami dało jej najwyższe miejsce w finałowym zestawieniu. Załogi jeżdżące Lexusami LC GT500 uplasowały się również na miejscu trzecim, czwartym, piątym i szóstym tabeli najlepszych rezultatów roku.

Na te znakomite wyniki zespoły pracowały przez cały rok. Flagowe coupe japońskiego producenta aut klasy premium wygrały pod rząd pierwsze cztery wyścigi serii. W kwietniowej pierwszej rundzie Super GT na torze Okayama International wszystkie sześć LC GT500 startujących w wyścigu zajęło sześć pierwszych miejsc, a w wyścigu rozegranym na początku maja na legendarnym Fuji Speedway wszystkie trzy miejsca na podium należały do Lexusów. W październikowym wyścigu na torze Chang International w Tajlandii Lexusy LC GT500 zajęły pierwsze i drugie miejsce, a także miejsca czwarte, piąte i szóste.

Wyścigowy Lexus LC GT500 to modyfikacja luksusowego coupe LC 500, opracowana przez TRD (Toyota Racing Development) z myślą o wprowadzonych w sezonie 2017 nowych przepisach japońskiej serii Super GT. Zamiast wolnossącego, pięciolitrowego silnika V8, który napędza seryjnego Lexusa LC 500, zastosowano turbodoładowaną, czterocylindrową jednostkę rzędową o pojemności skokowej 2000 cm³ z bezpośrednim wtryskiem paliwa, a dziesięciobiegową przekładnię automatyczną zastąpiono sześciostopniową sekwencyjną skrzynią biegów.