W tegorocznej edycji brytyjskiego święta motoryzacji, która potrwa od 29 czerwca do 2 lipca, Lexus wystawi silną reprezentację. Gwiazdą Goodwood Festival of Speed będzie nowe flagowe coupé Lexus LC, którego sprzedaż w Wielkiej Brytanii rusza z początkiem lipca.

Napędzany niemal pięciusetkonnym silnikiem V8 Lexus 500 zmierzy się ze słynną, wiodącą pod górę trasą o długości 1,86 km i różnicy wzniesień 93 m, w ramach przeznaczonego dla nowych modeli samochodów programu First Glance. Flagowe coupé oraz jego hybrydową wersję LC 500h – oba w wykończeniu Sport Plus z elementami z kompozytu zbrojonego włóknem węglowym – będzie można obejrzeć na wystawie statycznej.

Lexus, który jest w tym roku głównym sponsorem imprezy, pokaże również na swym stoisku popularne crossovery RX i NX w wersjach F Sport, a także wyczynowe coupé RC F. Lexus RC F w wersji GT3, która ostatnio odnosi sukcesy w wyścigach europejskiej serii GT Open, wystartuje również w Goodwood w konkurencji Hill Climb. Nie zabraknie też legendarnego supersamochodu Lexus LFA.

Lexus LC oferowany jest w dwóch wersjach napędu. Hybrydowy model LC 500h wykorzystuje 24-zaworowy, 3,5 litrowy silnik V6 8GR-FXS o mocy 299 KM przy 6600 obr./min i maksymalnym momencie obrotowym 348 Nm przy 4900 obr./min, który współdziała z potężnym silnikiem elektrycznym. Lexusa LC 500 napędza pięciolitrowy, wolnossący silnik V8 o mocy 477,5 KM przy 7100 obr./min i maksymalnym momencie obrotowym 540 Nm przy 4800 obr./min, współpracujący z dziesięciobiegową przekładnią automatyczną o czasach przełączania biegów porównywalnych ze skrzyniami dwusprzęgłowymi.

źródło: LexusUK