Holenderski projektant Remco Meulendijk ze studia RM Design pokusił się o próbę przedstawienia możliwego wyglądu nowej generacji flagowej limuzyny Lexusa, modelu LS.

Za punkt wyjścia Meulendijk wziął zaprezentowany niedawno na Tokyo Motor Show koncepcyjny samochód LF-FC, nadając mu cechy charakterystyczne dla luksusowych limuzyn japońskiego koncernu i wzbogacając o detale, zapożyczone z najnowszych seryjnych modeli Lexusa, w szczególności crossovera RX.

Przypomnijmy, że pokazany w Tokio Lexus LF-FC to czterodrzwiowy sedan o bryle przypominającej coupe, wyposażony w elektryczny napęd wszystkich kół, zasilany wodorowymi ogniwami paliwowymi.

Model LS to flagowa limuzyna japońskiego producenta luksusowych samochodów. Oferowany obecnie model LS 600h wyposażony jest w hybrydową jednostkę napędową o łącznej mocy 445 KM z pięciolitrowym, benzynowym silnikiem V8.

Lexus i jego macierzysty koncern Toyota w ramach umowy sponsorskiej dostarczą samochody do obsługi olimpiady w Tokio w 2020 roku. Co najmniej sześć z tych pojazdów ma mieć napęd wodorowy. Czy będą wyglądać podobnie, jak wizja holenderskiego projektanta? Tego zapewne dowiemy się za kilka miesięcy.

 

Źródło: rmcardesign.com, Lexus, Zdjęcia:rmcardesign.com, Lexus