Zwyciężczyni turnieju WTA Finals, Agnieszka Radwańska dostała kluczyki do nowego Lexusa GS 450h. Najlepsza w historii polska tenisistka spotkała się z dziennikarzami w siedzibie Toyota Motor Poland w Warszawie. Jak powiedziała, jest dobrym kierowcą, a ze względu na współpracę z krajowym przedstawicielstwem japońskiego koncernu, miała okazję jeździć wszystkimi modelami Lexusa. Najbardziej spośród nich ceni sobie Lexusy NX i GS.

– „Zastanawialiśmy się, co mogłoby być najlepszym podarunkiem dla Agnieszki, by nagrodzić ją za to, co robi dla Polski” – powiedział prezydent Toyota Motor Poland, Jacek Pawlak, wręczając kluczyki do najnowszego, hybrydowego Lexusa GS 450h – „Marka Lexus powstała w tym samym roku, w którym urodziła się nasza gwiazda. Lexusa i Agnieszkę łączą szczególne cechy. I Lexus, i Agnieszka ciężko pracowali, by dojść do mistrzostwa”.

Agnieszka Radwańska stała się już legendą polskiego sportu. Odniosła największy sukces w karierze, po serii fantastycznych zwycięstw wygrała cały turniej WTA Finals. W niezwykle widowiskowym finale Polka zwyciężyła piątą rakietę świata, Petrę Kvitovą, byłą dwukrotną mistrzynię Wimbledonu. Takiej gwiazdy tenisa nie mieliśmy od czasów Wojciecha Fibaka.

Sponsorem „Isi” jest Lexus, co oznacza, że korzysta na co dzień z tych samochodów i po zwycięskim meczu usiadła za kierownicą jednego z nich. Teraz będzie na co dzień jeździć nowym, hybrydowym Lexusem GS.

– „Nie tamuję ruchu drogowego, dlatego w moim garażu musi stać mocne auto” – żartowała na konferencji Agnieszka.

Lexus GS to luksusowy sedan wyróżniający się awangardową elegancją. Najnowsza generacja modelu GS dostępna jest w wersji GS 200t z dynamicznym i oszczędnym turbodoładowanym silnikiem benzynowym oraz w wersjach GS 300h i GS 450h o napędzie hybrydowym, łączących ogromną moc z wyjątkowo niskim zużyciem paliwa i minimalną emisją niepożądanych substancji. Doskonałym osiągom i własnościom jezdnym towarzyszą unikalne rozwiązania podwyższające komfort, takie jak generator nawilżających cząstek nanoe, a także zwiększające bierne i czynne bezpieczeństwo jazdy, w tym zaawansowany pakiet bezpieczeństwa Lexus Safety System +.

Należąca do koncernu Toyota marka Lexus jest obecna na światowym rynku samochodów luksusowych od ponad 25 lat, wyznaczając nowe standardy komfortu, bezpieczeństwa i radości jazdy. Produkowane przez Lexusa samochody wykorzystują najbardziej innowacyjne rozwiązania techniczne i wyróżniają się funkcjonalnością, perfekcyjną jakością wykonania i wyjątkową niezawodnością. Szeroka gama modeli obejmuje luksusowe samochody o różnej wielkości i charakterystyce, od kompaktowych IS i CT, przez średniej wielkości GS, coupe RC, crossovery NX i RX, po ekskluzywne limuzyny LS i superkomfortowe terenowe LX, a także wyczynowe wersje modeli podstawowych, tworzące serię F.