Amerykański oddział Lexusa zawarł umowę partnerską z nowym zespołem wyścigowym F Performance Racing, założonym przez menedżera Paula Gentilozziego i kierowcę Scotta Pruetta.

Lexus i zespół F Performance Racing wprowadzą na tory wyścigowe najnowszego, wyczynowego Lexusa RC F GT3 – samochód wyścigowy będący gruntowną modyfikacją seryjnego coupe Lexus RC F. Nowy pojazd japońskiego producenta samochodów luksusowych w barwach F Performance Racing rozpocznie starty w amerykańskich wyścigach z początkiem przyszłego roku.

Jak mówi dyrektor amerykańskiego oddziału Lexusa Jeff Bracken, udział zespołu F Performance Racing w wyścigach będzie źródłem cennych doświadczeń, które przyczynią się do dalszego rozwijania samochodów Lexus, zarówno sportowej linii F, jak i standardowych modeli.
Lexusa RC F GT3 prowadzić będzie doświadczony kierowca wyścigowy Scott Pruett, który posłuży również swym doświadczeniem podczas przygotowywania nowego samochodu do startów.

Zespół F Performance Racing weźmie udział w pewnej liczbie imprez już w roku 2016, jednak pierwszy rok działalności poświęcony będzie przede wszystkim doskonaleniu organizacji, oraz gromadzeniu doświadczeń koniecznych do optymalizacji pojazdu. Na sezon 2017/18 zespół F Performance Racing planuje udział we wszystkich imprezach przewidzianych w kalendarzu wyścigów i wystawienie większej liczby samochodów.

Scott Pruett ma na koncie liczne sukcesy za kierownicą Lexusów. Pochodzący z Roseville w Kalifornii kierowca startował w latach 2004-2007 prototypowymi samochodami opartymi na konstrukcjach Lexusa w wyścigach serii Grand-Am Rolex Sports Car Championship, zdobywając trzy tytuły mistrzowskie i zajmując w roku 2007 pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Rolex 24 na torze Daytona.

– „Gdy Lexus zaprzestał udziału w wyścigach obiecałem, że gdy nadejdzie czas, pomogę firmie powrócić na tory” – mówi Pruett – „Ten czas właśnie nadszedł i jestem dumny, że będę reprezentował Lexusa, zarówno jako ambasador marki, jak i kierowca RC F GT3 w zespole F Performance.”.