Jak podaje portal drivespark.com, po mającym nastąpić w przyszłym roku rozpoczęciu sprzedaży samochodów Lexus w Indiach, firma zamierza uruchomić w tym kraju montownię swoich pojazdów.

Prawdopodobnie pierwszym budowanym tam modelem będzie hybrydowa limuzyna Lexus ES 300h, którą w czerwcu sprowadzono do Indii w celu przeprowadzenia homologacji. Montaż będzie się odbywał w fabryce w Bengaluru (Bangalore), której otwarcie przygotowuje Toyota, macierzysty koncern Lexusa. Lokalna produkcja pozwoli zmniejszyć obciążenia podatkami, a skoncentrowanie się na autach hybrydowych – skorzystać z udogodnień w ramach programu FAME India (Faster Adoption and Manufacturing of Hybrid and Electric vehicles in India), będącego częścią narodowego planu elektrycznej mobilności.

Lexus zamierza również wykorzystać rosnące zainteresowanie luksusowymi samochodami klasy SUV – w lipcu z myślą o homologacji do Indii trafił Lexus LX 450d, największy z luksusowych SUV-ów japońskiego producenta. Nie ulega wątpliwości, że jednym z najważniejszych modeli w ofercie będzie hybrydowy crossover Lexus RX 450h, należący do najchętniej kupowanych modeli firmy na całym świecie.

 

Źródło:
http://www.drivespark.com/four-wheelers/
http://auto.ndtv.com/news