W pierwszych trzech dniach września spokojne okolice Pałacu Blenheim w angielskim Oxfordshire zapełniły się wyrafinowanymi samochodami, pośród których krążyli przedstawiciele brytyjskiej śmietanki towarzyskiej. Na prestiżowej imprezie motoryzacyjnej Salon Privé nie mogło oczywiście zabraknąć Lexusa.

Salon Privé to najbardziej ekskluzywne w Wielkiej Brytanii garden party, skupiające od lat marki znane z produkcji supersamochodów, takie jak Abarth, Ferrari, Jaguar, Koenigsegg, Lamborghini czy Pagani. Od dwóch lat impreza organizowana jest w Blenheim Palace, jednej z największych wiejskich rezydencji w Anglii. Zbudowany w stylu angielskiego baroku pałac, dar Królowej Anny dla pierwszego Księcia Marlborough i od dwunastu pokoleń pozostający w książęcej rodzinie, znany jest jako miejsce narodzin Winstona Churchilla.

Wśród aut obecnych na Salon Privè można było podziwiać zarówno klasykę samochodów luksusowych, jak i najbardziej wyrafinowane i nieprawdopodobnie drogie supersamochody. Stoisko Lexusa było pierwszym, na które trafiali goście przybywający do Bleinheim Palace. Ich wzrok przykuwał wyczynowy Lexus RC F w żywej czerwieni Sonic Red, wyposażony w pięciolitrowy, wolnossący silnik V8 o mocy 477 KM. Tuż obok niego błyszczało nowe flagowe coupé Lexus LC 500h z nowatorskim spalinowo-elektrycznym napędem Lexus Multi Stage Hybrid System, łączącym znakomite osiągi z małym zużyciem paliwa i niską emisją niepożądanych substancji.

Odwiedzający imprezę mogli osobiście zakosztować luksusu samochodów japońskiego producenta aut segmentu premium, komfortu wykończonych skórą wnętrz, wygody korzystania z systemów multimedialnych i jakości dźwięku pokładowych systemów audio.

Po raz pierwszy w tym roku na Salon Privé wprowadzono nowy program jazd testowych, dzięki czemu goście mieli okazję przejechać się po wybranych drogach wokół Bleinheim Palace luksusowym SUV-em Lexus RX, wyczynowym sedanem Lexus GS F i specjalną wersją modelu RC F – Carbon Edition, wyposażoną w elementy nadwozia wykonane z kompozytów zbrojonych włóknem węglowym.

Miłą niespodzianką była obecność legendarnego supersamochodu Lexus LFA z potężnym silnikiem V10, którego wspaniałe brzmienie towarzyszyło paradnym przejazdom auta w towarzystwie akompaniującego mu RC F i bezgłośnego LC 500h. Wyprodukowany jedynie w 500 egzemplarzach Lexus LFA, mimo upływu czasu od jego premiery, wciąż zachwyca ponadczasową świeżością linii, co można było stwierdzić porównując jego stylistykę z nowszymi supersamochodami na stoisku Pirelli Prestige & Performance.

Angielska pogoda była łaskawa dla organizatorów i gości, dyskretnie tylko przypominając czasem o swojej deszczowej naturze. Panie w ekstrawaganckich kapeluszach i panowie w eleganckich garniturach mogli spokojnie cieszyć się wspaniałymi autami, podawanymi na lunch homarami i szampanem, a także niepowtarzalnym urokiem Blenheim Palace i jego otoczenia.