W ramach swego debiutanckiego tournée po Europie Lexus LC, nowe sportowe coupé japońskiego producenta samochodów luksusowych, w pierwszą niedzielę września weźmie udział we francuskim pokazie samochodów i mody Chantilly Arts & Elegance Richard Mille.

Lexus LC będzie jedną z głównych atrakcji Concours d’Elegance, a towarzyszyć mu będzie modelka odziana w suknię, stworzoną specjalnie na tę okazję przez uznanego projektanta mody, Jørgena Simonsena.

– „Projektując suknię, inspirowałem się Lexusem LC” – mówi Simonsen – „Jego szybkość i moc, najwyższej jakości materiały, fascynujący kolor, szczegóły wykończenia i kipiące emocjami kształty – wszystko to przełożyło się na ultra-kobiece, ale współczesne, mocne, lecz zmysłowe linie."

Jørgen Simonsen jest również twórcą strojów, w których hostessy Lexusa wystąpią na paryskim salonie samochodowym. Młody duński projektant zdobył duże doświadczenie, pracując dla największych francuskich i włoskich marek. Współpracował też ze sławami takimi, jak John Galliano, Karl Lagerfeld czy Alexander McQueen, a później został dyrektorem artystycznym Versace i Valentino. Jego dzieła zainteresowały prestiżowych klientów, w tym Sarah Jessicę Parker, Elizabeth Taylor, Olgę Kurylenko, Nicole Kidman, Marisę Tomei i Michelle Rodriguez.

Nowe luksusowe coupé będzie również prezentowane na paryskiej wystawie Mondial de l’Automobile, która rozpoczyna się 29 września.

Francja jest kolejnym krajem, który Lexus LC odwiedza podczas zaplanowanego na sześć miesięcy tournée po Europie. Auto było już prezentowane na targach motoryzacyjnych w Hiszpanii, odwiedziło Holandię i Belgię, uczestniczyło w prologu 24-godzinnego wyścigu na niemieckim torze Nürburgring, wzięło udział w kultowym brytyjskim Festiwalu Prędkości w Goodwood, zaś pod koniec sierpnia można je było obejrzeć w dziesięciu salonach Lexusa w Polsce.

Flagowe coupé Lexusa, zbudowane na nowej platformie GA-L, trafi do klientów wiosną przyszłego roku 2017 w dwóch wersjach silnikowych. Hybrydowy Lexus LC 500h będzie dostępny z nową jednostką Multi Stage Hybrid System wyposażoną w 3,5-litrowy silnik V6 i dwa silniki elektryczne, zaś Lexusa LC 500 napędzać będzie pięciolitrowy, wolnossący silnik V8 z zastosowaną po raz pierwszy w samochodzie luksusowym10-biegową przekładnią automatyczną.