Portal Lexus Enthusiast opublikował szpiegowskie zdjęcia prototypu wyścigowej wersji Lexusa LC, wykonane w trakcie prób na torze Fuji Speedway.

Wyczynowe coupé sfotografował podczas jazdy po torze wyścigowym Takahiro Yajima, umieszczając następnie zdjęcia na swym koncie LEXUSRACING_36 na Twitterze. Mimo znacznych modyfikacji, kształt nadwozia z charakterystyczną linią dachu i wlotami powietrza nie pozostawia wątpliwości – to wyścigowa wersja Lexusa LC.

Choć autor zdjęć nie podaje, na którym torze zostały wykonane, porównanie ich ze zdjęciami satelitarnymi w Google Earth i widokami w Google Street View daje praktycznie sto procent pewności, że był to słynny tor Fuji Speedway, chętnie wykorzystywany przez Lexusa do prób samochodów. Od niego właśnie wzięła nazwę rodzina wyczynowych aut Lexusa – seria F, obejmująca modele IS F, GS F i RC F, a także modyfikacja polegająca na fabrycznym tuningu zwykłych modeli – F Sport.

Według portalu, sfotografowane auto to najprawdopodobniej wczesny prototyp wersji Super GT – zaledwie kilka dni temu autor wspominał, iż LC miałby wkrótce zastąpić RC F jako podstawowy model startujący w japońskich wyścigach. Co ciekawe, samochód na zdjęciach bardzo przypomina koncepcyjne auto Lexus Vision GT, dostępne w grze Gran Turismo.

Lexus LC to flagowe sportowe coupé Lexusa, zbudowane w oparciu o nową platformę GA-L. Auto trafi do sprzedaży na wiosnę przyszłego roku i będzie dostępne w dwóch wersjach napędu: LC 500h z nową, hybrydową jednostką napędową Multi Stage Hybrid System, dysponującą 3,5-litrowym silnikiem V6 oraz LC 500 z pięciolitrowym, benzynowym silnikiem V8, współpracującym z nową, 10-biegową przekładnią automatyczną.

 

Źródło:
https://lexusenthusiast.com
https://twitter.com/LEXUSRACING_36/