Powołując się na informacje magazynu Automobile, portal Lexus Enthusiast podaje, że premiery Lexus LC F – wyczynowej wersji nowego coupé LC 500 – można się spodziewać w roku 2019.

Magazyn Automobile zaprezentował swoją artystyczną wizję auta sugerując, iż będzie je napędzać znany z LC 500 pięciolitrowy silnik V8, jednak o mocy zwiększonej do około 500 KM. Według magazynu, możliwe jest zastosowanie ośmiobiegowej przekładni automatycznej zamiast użytej w LC 500 dziesięciobiegowej. Należy się spodziewać mechanizmu różnicowego o zmiennym rozdziale momentu obrotowego, wzmocnionych hamulców, lżejszych kół, zoptymalizowanej aerodynamiki, tylnego dyfuzora i czterech rur wydechowych.

Komentując te doniesienia Lexus Enthusiast zauważa, że wykorzystanie dziesięcioletniego V8 o mocy zwiększonej o ok. 30 KM jest raczej mało prawdopodobne i przypomina, że podczas premiery Lexusa GS F wiceszef inżynierów projektu Akio Iwasaki powiedział dziennikarzom motoring.com.au, że prowadzone są prace nad następcą tego silnika wyposażonym w turbodoładowanie. Zaznaczył jednak, że na razie silnik doładowany nie pasuje do jednej z trzech fundamentalnych filozofii marki – Limitless Power Feeling.

Co ciekawe, w ubiegłym roku ten sam magazyn Automobile wspominał, że Lexus LC F ma mieć podwójnie doładowany silnik V8 o mocy rzędu 600 KM.

Lexus LC trafi do sprzedaży na wiosnę przyszłego roku. Flagowe coupé Lexusa, zbudowane w oparciu o nową platformę GA-L, dostępne będzie w dwóch wersjach napędu: LC 500h z nową, hybrydową jednostką napędową Multi Stage Hybrid System, dysponującą 3,5-litrowym silnikiem V6 oraz LC 500 z pięciolitrowym, benzynowym silnikiem V8, współpracującym z nową, 10-biegową przekładnią automatyczną.

 

Źródła:
https://lexusenthusiast.com/

http://www.motoring.com.au/

http://www.automobilemag.com