Japoński portal AUTOSPORTweb opublikował informację, że nowy samochód, który Lexus zamierza wystawić w szóstej turze wyścigów Super GT na torze Suzuka 27 sierpnia, będzie zbudowany w oparciu o nowe coupé LC 500.

Według informacji podanej przez GT Association, organizatora wyścigów, japoński producent luksusowych aut zgłosił do zawodów pojazd określony enigmatycznie jako „nowy samochód”. AUTOSPORTweb zauważa, że w związku ze zmianą regulaminu parametrów technicznych dla klasy GT500, Lexus prawdopodobnie zdecyduje się na zupełnie nową platformę bazową. W oparciu o nieoficjalne informacje autorzy sugerują, że wystawiony do wyścigów pojazd będzie adaptacją sportowego coupé Lexus LC 500, zaprezentowanego po raz pierwszy w styczniu na targach w Detroit.

Komentując te doniesienia, portal Lexus Enthusiast pisze, iż zastąpienie obecnie startujących w tej klasie Lexusów RC F GT500 na samochody oparte na modelu LC 500 przyczyniłoby się do lepszego wypromowania tego auta, pozwoliłoby też firmie skoncentrować się na startach Lexusa RC F w wyścigach GT3.

Lexus LC to nowe flagowe coupé Lexusa. Samochód, zbudowany w oparciu o nową platformę GA-L, będzie dostępny w dwóch wersjach napędu: LC 500 z 477-konnym, pięciolitrowym silnikiem V8, współpracującym z nową, 10-biegową przekładnią automatyczną oraz LC 500h z nową, hybrydową jednostką napędową Multi Stage Hybrid System o łącznej mocy 359 KM. Auto trafi do sprzedaży wiosną przyszłego roku.

 

Źródło: as-web.jp/lexusenthusiast.com