Portal Lexus Enthusiast opublikował nowe szpiegowskie zdjęcia sportowego coupé Lexus LC 500 z fragmentami karoserii zakrytymi kamuflażem. To o tyle intrygujące, że model ten miał oficjalną premierę w styczniu tego roku. Jaką niespodziankę szykuje producent?

Prototyp sfotografowany w Kalifornii nie różni się w widoczny sposób od wersji seryjnej, jednak kamuflaż może maskować szczegóły wykończenia przedniego i tylnego zderzaka. Zauważalną różnicą jest ciemne obramowanie wlotów powietrza przed przednimi kołami – w wersji produkcyjnej jest ono srebrne.

Przypomina to wizualizacje portalu TopSpeed.com, który jakiś czas temu pokusił się o przedstawienie możliwego wyglądu przyszłego wyczynowego modelu LC 500 F. Według przewidywań dziennikarzy, Lexus LC 500 F powinien mieć ten sam pięciolitrowy, benzynowy silnik V8, jednak podrasowany do mocy około 600 KM i momentu obrotowego 610 Nm, co zapewni przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 4 sekund. Modyfikacje powinny też obejmować dostosowaną do mocniejszego silnika skrzynię biegów, sztywniejsze zawieszenie i mocniejsze hamulce. Podobne przewidywania, oparte na informacjach uzyskanych od anonimowego członka kierownictwa Lexusa, publikował też portal The Detroit Bureau.

Czy próby tajemniczego pojazdu są elementem przymiarek do LC 500 F, czy też np. testów pakietu tuningowgo? Tego zapewne dowiemy się wkrótce.

 

Źródło:
https://lexusenthusiast.com
http://www.topspeed.com/
http://www.thedetroitbureau.com/