Po zaprezentowaniu podczas kultowej imprezy Goodwood Festival of Speed, nowe sportowe coupé Lexusa będzie można obejrzeć w kilkunastu centrach handlowych Wielkiej Brytanii. Jeśli w najbliższym czasie odwiedzicie Wyspy, warto skorzystać z tej okazji.

Luksusowy Lexus LC 500, którego dynamiczne kształty kryją wyposażony w 10-biegową, automatyczną przekładnię, potężny silnik V8 o mocy 467 KM i momencie obrotowym 528 Nm, kontynuuje swe sześciomiesięczne tournée po ponad 25 krajach Europy. Przed debiutem w Anglii prezentowany był na targach motoryzacyjnych w Madrycie (przy okazji zmierzył się w pobliskiej bazie lotniczej Torrejon z myśliwskim samolotem F-18), wziął udział w pokazie na szczycie jednego z najwyższych budynków stolicy Holandii, a także uczestniczył w prologu słynnego, 24-godzinnego wyścigu na niemieckim torze Nürburgring.

Brytyjska trasa obejmuje tuzin prezentacji w głównych miastach kraju. Kolejno będą to: Southampton, Reading, Canterbury, Sheffield, Bradford, Londyn, Newcastle, Plymouth, Cambridge, Londyn, Bristol, Glasgow. Lexusowi LC będą towarzyszyły crossovery RX i NX, hatchback CT 200h hatchback i kompaktowa limuzyna IS.

Lexus LC trafi do sprzedaży na wiosnę przyszłego roku. Flagowe coupé Lexusa, zbudowane w oparciu o nową platformę GA-L, dostępne będzie w dwóch wersjach napędu: LC 500h z nową, hybrydową jednostką napędową Multi Stage Hybrid System, dysponującą 3,5-litrowym silnikiem V6 oraz LC 500 z pięciolitrowym, benzynowym silnikiem V8, współpracującym z nową, 10-biegową przekładnią automatyczną.

 

Źródło:
http://blog.lexus.co.uk